in

Vakumlu Siyah Nokta Temizleme Aleti Kullananlar

vakumlu siyah nokta temizleme aleti  

En önemli cilt sorunlarının başında siyah noktalar geliyor. Eğer cildinizde siyah noktalar mevcutsa bakımlı bir cilde sahip olmadığınız anlaşılmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için de bazı bakım ve uygulamalar yapmanız gerekmektedir. Cildinizde yer alan siyah noktalar için vakumlu temizleme aleti tercih edilmektedir. Buharla nemlendirilmiş ve yumuşatılmış ciltlere uygulandığında çok iyi bir temizleyici olabilmektedir. Vakumlu siyah nokta temizleme aleti kullananlar bu yöntem ile siyah nokta sorunlarına en etkili çözüme ulaşmaktadırlar.

Vakumlu Siyah Nokta Temizleme Aleti İle Cilt Temizliği

Vakumlu siyah nokta temizleme aleti siyah noktalardan kurtulmak için tercih edilen en doğru yöntem olarak bilinmektedir. Temizleme aletini kullanmaya başlamadan önce cildinizi buna hazırlamanız gerekmektedir. Kuru bir cilde uyguladığınızda hiçbir sonuç alamayacağınızı sizlerde görecekseniz. Vakumlu siyah nokta temizleme aleti yumuşatılmış ve nemli ciltlerde kullanılmalıdır.

Temizleme aletini kullanmadan önce cildinizi buharla yumuşatmanız önerilmektedir. Belirli bir süre buhara maruz kalan cildinizdeki tüm gözenekler açılacak ve siyah noktaların vakum ile çekilmesi kolay olacaktır. Eğer buhar ile yumuşatma şansınız yoksa temizleme öncesinde yüzünüzü bol sıcak su ile yıkayarak yumuşatabilirsiniz. İyice yumuşamış ve gözenekleri açılmış olan cildinizde vakumlu siyah nokta temizleme aleti ile uygulama yapabilirsiniz. Uygulama sonunda cilt tipinize en uygun olan jel ve losyonlarla temizlik işlemini tamamlayabilirsiniz. Son olarak nemlendirici krem uygulamasını yaparak tertemiz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Vakumlu Siyah Nokta Temizleme Aleti Ne Aralıklarda Kullanılmalıdır?

Eğer cildinizi her gün düzenli olarak temizlemezseniz siyah nokta oluşumları çok kısa aralıklarda kendini yenileyecektir. Bir kez Vakumlu siyah nokta temizleme aleti ile temizleme işlemi yaptıktan sonra cildinize düzenli olarak bakım uygulamalı ve siyah nokta oluşumlarını mümkün olduğunca geciktirmelisiniz. Çünkü siyah noktalar ölü cilt hücreleri ve yağların gözeneklerde birikmesi sonucu oluşmaktadır. Ve günlük temizlik bakımları yapılmadığında tekrar tekrar oluşabilmektedir. Cildinizde yer alan siyah noktalar görüntü olarak sizi rahatsız etmeye başladığınca vakumlu alet ile temizliğini yapabilirsiniz. Bunun için belirli bir süre ya da aralık yoktur. Bu tamamen sizin cildinize iyi bakmanızla alakalı olan bir durumdur.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments