in

Dünyada En lezzetli Balık Sıralaması içerisinde Bulunan Balıklar

Dünyada en lezzetli balık sıralaması ile ilgili yapılan yarışmalar içerisinden tercih ülkemizde bulunan Çipura balığından yana kullanılmıştır. Hem oldukça doyurucudur hem de ülkemiz kıyılarında bulunmaktadır. Ege ve Akdeniz’de olmasından dolayı da sıcak suları daha çok sevdiği anlaşılmaktadır. Tercihler ızgara şeklinde yapılıp tüketilmesinden yanadır çünkü bu şekilde tadı çok daha güzel olmaktadır.

Sonrasında da peşinden gelen balık türü levrek olarak bilinmektedir. Levrek sıcak denizleri seviyor olmasına ek olarak aslında bedenimiz içinde çok sevilebilecek, tercihe uygun olan bir balık türüdür. Protein oranı çok fazladır. Magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor gibi ihtiyaçlarımızı da büyük oranda karşılamaktadır.

Dünyadaki En lezzetli Balık Sıralaması İçin!

 Dünyada en lezzetli balık sıralaması belirlemesi yapmak için zaman zaman önemli etkinlikler de düzenlenmektedir bu etkinlikler içerisinde çipura ve levrek çokça beğenilen seçeneklerdendir ve peşinden de ülkemizde bulunan birçok balık türü gelmektedir. Bunlar arasında barbunya, lüfer, istavrit, palamut, ahtapot, mezgit gibi balık türleri yer almaktadır. Ayrıca kılıç balığı, tekir, sardalya, trança çokça beğenilerek tüketilmektedir.

Çoğu denilmesi gereken balık türleri arasında bulunmasına karşın her birinin de tüketim dönemi farklı farklı olabilmektedir. Kendilerine has sıcak veya soğuk sularda büyüyüp gelişen bu balıklar aynı zamanda kendi çeşitlerine en uygun dönemlerde, yani farklı farklı mevsim ve ay aralıklarında tüketilmeye uygun olmaktadırlar.

En lezzetli Balıklar!

Dünyada en lezzetli balık sıralaması içerisinde yer alan balık türlerinden bazıları sürekli olarak tüketilmekte, kendi dönemlerinde yakalanıp tüketime hazır bir hale getirilmektedir. Her birinin farklı bir yararı, farklı bir yenilme tarzı vardır. Hatta hepsinin en çok yakıştığı yemek şekli de farklı olabilmektedir. Salatalarda, ızgaralarda ve bunun gibi birçok seçenekte oldukça yakışan bu balıklar bizlerin sadece yemek kısmında değil de imalatı kısmında da çokça önem verdiklerimiz arasında yer almaktadırlar.

Bununla birlikte bu balıklar arasında avlanmanın yasak olduğu balık türleri de bulunmaktadır. Çünkü bu balıklar, şu an nesil olarak tehlike altında olmaktadırlar ve bilindiği üzere çoğu balığın, belirli dönemlerde toplanmasına karşı da yasaklar konulabilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments