in ,

HarikaHarika

En Çok İzlenen Hint Filmleri – Bu Filmleri Kesinlikle İzlemelisiniz

İçerisindeki barındıkları kurgular ve sosyal mesajlarla oldukça fazla izlenen Hint filmleri son senelerde ülkemizde de oldukça büyük bir hayran kitlesine sahipler. Bizler de sizler için en çok izlenen Hint filmleri listesini derledik. İyi seyirler!

İçerik Tablosu

Dangal

Gerçek bir hikayeyi konu alan film, eski güreşçi bir babanın iki kızına güreşmeyi öğrettiği ve onları dünya genelinde ünlerine duyurduğu bir hale getirir. Film boyunca baba ve kızlarının zorluklar karşısındaki mücadelelerini izleyecek bazen ise babanın yaptıklarının sadece kızları için olduğunu anlayacaksınız. Film Hinditan’da en çok izlenen filmlerden biri olurken, Çin’de de en çok izlenen yabancı film olmayı başarabildi.

3 Aptal

Üç genç Hindistan’da ki en iyi kolejde okumaktadırlar. Farhan ve Raju ortalama ailelerden gelirken, Rancho zengin bir aileye sahiptir. Rancho okul boyunca zekası ile dikkat çekmektedir. Bu zekasını hocalarının dayattığı sisteme uygun olmadığını anlar. Zaman içerisinde Rancho’nun bu davranışları okuldaki hocalar tarafından kınanır ve Profesör Viru ona karşı cephe alır. Film boyunca Rancho ile uğraşan profesöre gün geçtikçe diğer iki arkadaşı da karşı gelmeye başlar. Üç arkadaş ve profesör arasında çatışma film ilerledikçe iyice büyür. 3 Aptal adlı en çok izlenen Hint filmleri arasında yer almakta.

Veer Zaara

Veer genç bir pilottur. Seyahati sırasında Zaara adlı bir kızı bir araba kazasında kurtarır. Zaara ise bir kadın küllerini Hindistan’da ki nehre dökmek için gelmiştir. Veer ise onu bırakmaz istemez, Zaara işini yapana kadar yanında durmak istemektedir. Zaara ise bunu kabul eder. Külleri nehre döktükten sonra ise Zaara Veer’e yardımlarından dolayı bir armağan etmek ister. Veer ise kadına aşık olmaya başladığından dolayı onunla bir gün geçirmek istediğini ve bunu bir hediye olarak kabul edeceğini dile getirir. İkili arasındaki gelişmeye başlayan aşk ise farklı olaylara gebedir.

Kalbin Arzusu

Üç çocukluk arkadaşının aşk üzerindeki ilişkilerinin ve hepsinin birbirleri üzerinde nasıl etkileri bulunduğunu anlatmakta. Üç arkadaş çocukluktan beri hiç ayrılmamışlardır. Siddharth aşkın gücüne inanırken, Akash ise böyle ilişkileri yok sayar. Onun sadece derdi eğlencedir. İkisinin ortasında ise Sameer ise aşk ilişkilerinin önemini bilirken bu kavramı çok da önemsemez. Siddharth, Tara adında bir kadına aşık olmuştur. Akash ise bu ilişkiye başından karşıdır. Bu tavrı arkadaşların arasının soğumasına neden olacaktır. Geçen zaman içerisinde Akash’da Shaline aşık olur ve gerçek aşkın gücünü anlar. Diğer tarafta ise Sameer’de Pooja’ya aşık olur. Bu üç kadın, çocukluk arkadaşlarının hayatlarını derinden etkileyecektir.

Her Çocuk Özeldir

Okulda öğrenme güçlüğü çeken bir Ishaan adlı öğrencinin hayat hikayesinin anlatıldığı film en çok izlenen Hint filmleri arasındadır. Ishaan sınıfındaki diğer çocuklara nazaran çok düşük notlar almaktadır. Yaramazlıkları ve davranışları ise babasını kızdıran son olay olmuştur. Babası Ishaan’ı hemen okuldan aldırıp bir yatılı okula gönderir. Ishaan ise bunun kendisine babası tarafından verilmiş bir ceza olduğunu düşünerek iyice içine kapanmaya başlar. Başka bir okuldan atanan bir resim öğretmeni Ishaan’ın bulunduğu okula gelir. Disiplinli ve ciddi bir öğretmen Ishaan’ın disleksi olduğunu fark eder. Ishaan’ı topluma kazandırmak için çalışan resim öğretmeninin mücadelesi izlemeye değer. En iyi Hint filmleri arasında yer alan bu filmi izlemenizi öneririz.

Kraliçe

Rani evleneceği erkekle evlilik hazırlıklarını son hızla sürdürmektedir. Düğün yaklaştığından ise nişanlısı onu terk eder. Rani ise derin bunalımlara girerek adeta yıkılır. Sonra kendine gelip nişanlısı ile planladıkları balayına gitmeye karar verir ama bir sorun vardır. Nişanlısı olmamasına rağmen Paris’e gider ve bu şehirde muhteşem anlar geçirir. Oradan da Amsterdam’a geçer. Aslında nişanlısı için üzülmenin anlamsız olduğunun farkına varır. Amsterdam’da ise eski nişanlısı onu yeniden evlenmesi çaba gösterecektir. Nişanlısının bu çabaları boşunadır. Rani kendi ülkesine döndüğünde eski nişanlısı hale onu yeniden evlenmeye ikna etmektedir.

Drishyam

Yozlaşmış bir adalet sistemin içerisinde kaybolan bir aileyi anlatan filmde aile babası büyük bir mücadele vermek zorundadır. Kızı Anju bir arkadaşıyla bir doğa gezisine çıkar, burada ise kötü niyetli arkadaşı Sam tarafından cep telefonu ile çıplak fotoğrafları çekilir. Sam ise bunu şantaj olarak kullanacaktır. Sam ise şehir polisinin genel müfettişinin oğludur. Sam Anju’ya cinsel ilişki için şantaj yapmaktadır. Kızın ailesi ne kadar yalvarsa da çabalar sonuç vermez. Anju ise kötü niyetli Sam ile kavga ederken yanlışlıkla onu öldürür. Süreç içerisinde iyice karışan olaylarda yozlaşmış bir adalet sistemi ile fakir ailenin mücadelesine tanık olacaksınız.

Siyah

Black adıyla ‘da yayınlanan film konuşma, görme, işitme engellerine sahip olan bir kadının hayatta kalma mücadelesini anlatmaktadır. Bu engelli kız içine kapanmış ve hayata olan tüm inançlarını kaybetmiştir. Ailesi ise bu durumdan oldukça üzgündür. Kızları için özel bir hoca tutmaya karar verirler. Hocası ise çok içki içen ve nevrotik bir karakterdir. Her şeye rağmen kendine bir söz vermiştir ve bu engelli kızın yeniden hayata bağlanması için her şeyi yapacaktır. Kızı hayata döndürmekle kalmayacak aynı zamanda onun üniversite okumasını bile sağlayacaktır. Bu mücadele dolu filmde gözyaşlarınıza hakim olamayacağınızdan eminiz. En çok izlenen Hint filmleri listesi içerisinde yer Siyah izlemek için harika bir seçenek.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments