in

En iyi dedektif filmi – Bu dedektif filmleri ile aksiyona doyacaksınız

Dedektif filmleri barındırdıkları yüksek dozda aksiyon, gerilim ve olay örgüleriyle sinema severler için her zaman iyi seçeneklerden biri olmuşlardır. Aksiyonların içerisinde kaybolacağınız, sıkı takiplerde heyecanlanacağınız, bazen de olay örgüleri ile beyninizin yanacağı dedektif filmlerini derledik. En iyi dedektif filmi zevklere göre değişeceği için en iyi dedektif filmlerini bir liste yapmayı daha doğru bulduk. İyi seyirler!

İçerik Tablosu

Çin Mahallesi

 

Sessions adındaki kadın kocasının kendini aldattığını düşünmektedir. Bu endişesini giderebilmek için ise bir dedektif tutacaktır. Özel dedektif Jake titizlikle yürüttüğü görevde Session’ın kocasının Mulwray adında bir kadınla aldatırken fotoğraflarını çeker. Bir süre sonra Mulwray adlı kadının öldürülmesi ise olayları farklı bir boyuta sokacaktır.

Av Mevsimi

Türk sinemasının en değerli filmlerden biri olan Av Mevsimi, genç bir kızın gizemli cinayetini konu almaktadır. Deli İdris ve Ferman adındaki iki tecrübeli poliste bu gizemi çözmek zorundadırlar. Türk sinemasının en iyi filmlerinden biri olan film yerli en iyi dedektif filmi arasına girmeyi başarıyor.

Yedi

İki dedektif seri katili ne yayıp ne edip yakalamak zorundadırlar. Her geçen dakika onlarına hanesine eksi olarak yansımaktadır. Diğer tarafta ise seri katilin kurbanları seçerken Hristiyanlık dinine mensup 7 büyük günah işleyenleri öldürmesi dikkat çekicidir. Sürprizlerle dolu bir finale sahip olan bu filmi çok beğeneceğinizden eminiz.

Kuzuların Sessizliği

İçerisinde barındırdığı hem gerilim hem polisiye öğeleriyle dikkat çeken film bir FBI çalışanın aşırı sapık bir seri katili yakalama macerasını konu almaktadır. Seri katili yakalamak için ise diğer bir psikopat yapıya sahip Hannibal Lecter ile Dedektif Claire’nin iş birliği için anlaşması gereklidir. Kuzuların sessizliği için en iyi gerilim ve en iyi dedektif filmi desek yanılmış olmayız.

Sherlock Holmes

Çevik ve zeka dolu olan Holmes ve ortağı Watson, bu büyük tehlikeye karşı ülkelerini korumak zorundadırlar. Bu mücadelede farklı akıl oyunları ve şaşırtıcı sürprizler olması izleyiciyi ekrana bağlayacak cinsten. Bilmeceler ve gizemin içerisinde kaybolarak aksiyona doymak istiyorsanız Sherlock Holmes adlı film beğenebileceğiniz bir yapım.

Ejderha Dövmeli Kız

Gerçek olamayan bir suçlama ile suçlanan Mikael kendini aklamak zorundadır. İsveç’in en zengin ailelerin başında gelen Vanger ailesinden, Henrik ise kaybolan yeğenini bulması için Mikael’i görevlendirmek ister. Mikael ise kendini aklamak zorunda olduğundan bu teklifi kabul etmek zorundadır. Diğer tarafta ise asistanı olacak Lisbeth ile de yaşananalar dikkat çekicidir. Gizem dolu bir hikayenin çözümlenmesini merak ediyorsanız en iyi dedektif filmi olan Ejderha Dövmeli Kızı izlemelisiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments