in ,

En İyi Soygun Filmleri – En İyi Dolandırıcılık Ve Hırsızlık Filmleri

Soygunlar belki de yeryüzündeki en riskli ve meşakkatli planlanan girişimlerden biridir. Akıl dolu planlar, keskin olay yeri inceleme, kendine güvenen bir grup, silahlar ve en son ise maskeler… Bu unsurla tamamlandığında orada bir soygun olacağı gerçektir. Sinema filmlerinde de harika bir şekilde işlenen soygun filmleri için en iyi soygun filmleri adlı listemiz derledik. İyi seyirler!

İçerik Tablosu

İçerideki Adam

Ortada harika bir plan varsa o soygun zaten muhteşem bir şekilde kendiliğinden gerçekleşecektir. Başroldeki bir soyguncunun yaptığı bu harika plan ile soygun başarılı bir şekilde bitmiştir fakat en gizli insanlar bile arkalarında küçük kapılar ve deliller bırakmaktadır. Keith Frazier adlı dedektif ise mesaisini bu soygundaki sorumluları bulmak için harcamaktadır. Heyecanlı dakikalar yaşamak istiyorsanız bu film tam size göre.

İtalyan İşi

Soygun sonunda bir kazık yiyerek soygun ekibinin çalınması desek… Soygun sonunda tüm ekibe kazık atan birisinin konusunun ele alındığı filmde bu kişi hayattaki en büyük hatasını yapmıştır. Kazık atması kolay olabilir fakat kime ve kimlere kazık attığında o kadar önemlidir. Film boyunca soygun ekibinin bu kişinin peşindeki sert takibini izleyeceğiz. İtalyan İşi en iyi soygun filmleri listemize girmeyi hak ediyor.

Toplum Düşmanları

Amerika’ da 1930 yıllarında vurguncular ve çeteler rüya günlerini yaşamakta. John, Nelson ve Floyd’un yaptığı harika soygunları anlatan filmde ise bir FBI yöneticisi ise vurguncuların peşine düşmek zorundadır. Bir kedi fare kovalamasına dönen filmde, aksiyon dolu dakikalarda kendinizi kaybedeceğinizden eminiz. En iyi soygun filmleri listemizde bu filme yer vermeyi tercih ettik.

Başlangıç

Son 20 yılın en iyi filmlerinden biri olan Başlangıç, bir grubun gerçekleştirdiği fikir hırsızlığı etrafında kurgulanmaktadır. Kaldı ki soygunların sadece para ve mal için yapılmadığı da bir gerçektir. Hırsızlık esnasında rüyalar aleminde kaybolurken bir yandan da gerçeklik algınızı sorgulamaya başlayacaksınız. Fikir hırsızlığının ne denli önemli bir soygun biçimi olduğunu da gözlerinizle tanık olabilirsiniz. En iyi soygun filmleri adlı listemizde “Başlangıç” en favori filmlerden biri.

Hırsızlar Şehri

Profesyonellik bir soygunda en önemli unsur desek yeridir. Doug adlı soyguncu seri soygun planları tamamlamaya çalışırken hırsızlıklar o kadar kolay olmayacaktır. Bu süreç içerisinde bir banka müdürü olan ve soygunlarda yer alan Rebecca’ya Doug aşık olacaktır. Profesyonellik gereği duygularını bastırmaya çalışan Doug ne kadar başarılı olacak bunu film içerisinde göreceğiz. Bu duygu zaafı ise bir FBI çalışanının soyguncuları yakalamasını hayli kolaylaştıracaktır.

Sihirbazlar Çetesi

Bir grup soygun çetesindeki kişiler aynı anda iki yerde olabilir mi? Olmaz öyle şey, dediğinizi duyar gibiyiz. Sihirbazlar çetesi filminde ise sihirbazlık gösterisini yapan soygun çetesi aynı zamanda bankayı da soymaktadır. Olayı çözmeye çalışan FBI çalışanı Dylan için ise işler iyice karışıp zorlaşmaya başlamıştır. FBI çalışanı Dylan bu akıl olmaz soygun olayını çözebilecek mi göreceğiz.

Düzenbaz

İki dolandırıcı bir FBI çalışanına yakalandıktan sonra artık onlar için yolun sonu gözükmüştür. Her şeye rağmen FBI ile ortak çalışmak zorunda kalan dolandırıcılar, başka dolandırıcıları da yakalamak zorundadırlar. Rollerin tamamıyla değiştiği filmde bu iki dolandırıcının zor anlarına tanıklık edebilirsiniz. Düzen baz filmi en iyi soygun filmleri arasında yer almayı hak ediyor.

Üç Kral

Körfez savaşında üç asker hayatlarının tüm şansını savaşta harcamaktadırlar. Savaş devam ederken külçeler dolusu altına denk gelen bu üç asker ise eve gittikten sonra geri dönüp altınları götürmekte kararlıdırlar. Aynı zamanda halkın içler acısı halini gören askerlerin altınlar konusunda ne yapacağı belli değildir. Üç asker arasında yaşanan fikir ayrılıkları filmde güzel bir şekilde ele alınmış.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments