in

En iyi dram filmleri – Bu filmleri izlerken göz yaşlarınıza sahip olamayacaksınız!

Normal hayat içerisinde yaşadığımız duygusal anlar bizi her zaman farklı taraflara sürüklemektedir. Sevgilerimiz, mutluluklarımız, acılarımız içerisinde kaybolduğumuz anlarda yok değildir. Sinema alanında ise işlenen dram konulu filmler ise hayatımızdan parçalar alarak adeta yaşanmışlıkları sunarlar. Bizde derinden etkileyen bu filmleri sizler için en iyi dram filmleri listesini oluşturduk. İyi seyirler!

İçerik Tablosu

Esaretin Bedeli

Tehlikelerle dolu hapishane hayatını konu alan filmde Andy ve Red’ in mücadelesi gerçekten göz doldurucu cinsten. Andy başarılı bir iş adamıdır, karısını ve sevgilisini öldürmek suçuyla yargılanmasından dolayı ömrünün sonuna kadar ceza çekmelidir. Hapishane içerisinde yaşanan işkenceler, tecavüzler, hırsızlıklar, kavgalara insanları iğrendirecek türdendir. Her şeye rağmen Andy hayata sımsıkı bağlıdır ve etrafındaki insanlar için bir umut kaynağı ve kurtarıcı haline gelmiştir. Kendi çemberi içerisinde kurduğu bu özgür hayat takdir edilecek cinstendir. Diğer tarafta ise Red’ de Andy’e elinden geldiğince yardım edecektir. Sahneleri ve verdiği mesajlar ile göz yaşlarınızı tutamayacağınız film, en iyi dram filmleri arasında yer alıyor.

Forrest Gump

Forrest Gump, genç bir adamdır. Zeka seviyesinin düşük olması ise onu toplumda yer edinememesini sağlamıştır. Bir gün Jenny adında bir kıza aşık olur ve olaylar tüm hızıyla gelişmeye başlar. Zeka seviyesi ile aşağılanan Forrest Gump’un atacağı başarı adımları insanları derinden şaşırtacak cinsten. Forrest’in zeka seviyesi ne kadar düşük olsa da yaptıkları ile bizi çıkartacağı sürprizler serüveninde bizi yanında götürüyor. Onun bile haberinden olmadan yaptığı eylemlerin ne kadar büyük sonuçlar ortaya çıkaracağını kendisi bile tahmin edemez. En iyi dram filmleri arasında olan Forrest Gump ile güzel bir seyir keyfi sizleri beklemekte.

Schindler’in Listesi

Dünya başına gelebilecek en büyük felaketlerden birini yaşamaktadır. II. Dünya Savaşı patlak vermiş, Nazi güçleri Yahudileri baskı altında ezmektedir. Yahudiler’ in bu süreç içerisindeki yaşadıkları olaylar ise insanoğlunun ne kadar acımasız bir canlı olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu sırada ise Polonya’da Oskar Schindler savaşta bir fabrika kurmuştur. İçerisindeki çalıştırdığı 1100 Yahudi’yi ise fabrikasında çalıştırarak kurtarması mücadelesine tanık olabilirsiniz. İçerisindeki barındırdığı dram öğeleriyle en iyi dram filmleri arasında harika bir seçenek.

Yeşil Yol

Film bir hapishanede idama mahkum edilen bir suçluyu ve hapishane görevlisinin hikayesini konu almakta. Paul adlı gardiyanın görevi mahkumları bir yoldan geçirerek idam yerine götürmektir. Meslek hayatı boyunca birçok kişiye idam yerine götüren Paul bu sefer karşılaşacağı durumlar ile çok şaşıracaktır. Aynı zamanda John adlı mahkum ise korkutucu bir görüme sahiptir. Daha sonra Paul bu korkunç görümün arkasında aslında iyi ruhlu bir insan yattığını anlar. John’un ise zaman içerisinde ortaya çıkan olağan üstü güçleri izleyicileri şaşırtmaktadır. Em iyi dram filmleri arasında yer alan filmi izlemenizde fayda var.

Sevginin Gücü

Mathilda adındaki 12 yaşındaki küçük kızın ailesi dağılmıştır. Tam bir aile kaosunun içerisinde yaşayan kızın bu hayatta en önem verdiği değer ise küçük erkek kardeşidir. Babası ise bir polis memurudur. İçine karıştığı uyuşturucu durumlardan ötürü mafya babalarının hedef noktası haline gelmiştir. Bir gün mafya babaları tüm aileyi öldürmek ister. Market dönüşünde bu olaya tanık olan Mathilda ise son anda bir apartman dairesine saklanarak kurtulur. Ev sahibi ise soğukkanlı, çok konuşmayan bir adam Leon’dur. Leon ise Mathilda’nın yaşadığı olayları görerek onu korumaya başlar. İçerisinde büyüyen sevgi ise bize sevginin gücünü bir kez daha göstermektedir. En iyi dram filmleri içerisinde yer alan filmi şiddetle izlemenizi öneririz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments