in

En İyi Folik Asit , Folik Asit Yararları Nelerdir

EN İYİ FOLİK ASİT

Folik asit B9 vitamininin sentetik halidir. B9 vitamini iki türü vardır. Bunlardan birisi folik asit diğeri ise folattır. Folat B9 vitamininin doğal halidir. Folik asit ise folatın sentetikleştirilmiş bir türevidir. İkisi birbirinden farklıdır fakat isimlerinin benziyor olmasından dolayı karıştırılır. Folik asitin vücut için önemi büyüktür. Ayrıca folik asit suda çözünmesi sağlanabilen bir vitamindir. Folik asit hücre bölünmesinde etkili olan bir vitamin olması sebebiyle özellikle hamilelik dönemindeki bayanların kullanması öneriliyor. Anne adayları En İyi Folik Asit kullanımını sağlamak istiyor.

İçerik Tablosu

Folik Asit Yararları Nelerdir?

Özellikle hamile bayanlarda önerilen folik asit hamile kalmayı düşünen anne adaylarına hamilelik öncesinde kullanmaya başlanması öneriliyor. Folik asit erken doğum riskini ve düşük riskini en aza indiriyor. Herkesin vücuduna faydalı olan folik asit depresif etkileri de azaltıyor. Folik asitin yarar sağladığı bir diğer organ da kalptir. Büyüme çağında olan çocuklara da folik asit önerilir. En İyi Folik Asit kullanmak isteyenler doktorlarına danışarak fikir alabilir.

Folik Asit İçeren Besinler Hangileridir?

Vücut için gerekli olan belli bir günlük folat alımı ihtiyacı bulunuyor. Bu yüzden folik asit içerikli besinlerin tüketilmesi herkes için faydalıdır. En İyi Folik Asit alımının yolu doğal besinlerdir. Baklagiller, yumurta, pancar, yeşil yapraklı sebzele,r kuşkonmaz, brüksel lahanası, brokoli, fındık, ceviz gibi kabuklu kuruyemişler, buğday tohumu, turunçgiller, tropik meyveler ve daha birçok yiyecek içerisinde folik asit bulunuyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments