in ,

En İyi Vampir Filmleri – Bu Fimleri İzlediğinizde Kanınız Çekilecek!

Geçmişten günümüze kadar süregelen vampir yaratıkları efsaneleri her zaman insanlar için korkutucu oldu. Halk efsaneleri, mitler, hikayeler derken kültürlerde yer eden bu kavram da sinema filmlerinde de oldukça işlendi. Bizler de bu kam emici yaratıkları konu alan en iyi vampir filmleri adlı yazıyı derledik. İyi seyirler!

İçerik Tablosu

Bıçağın İki Yüzü

Vampirler artık insanları yok etmeye kafalarına koymuşlardır. Bu amaç için ise Deacon Frost çok büyük bir vampir ordusu hazırlamaktadır. Gizli yapılan bir toplantının şifresini elde edip, insanlarını sonunu getirmeye çalışacaklardır. Melez bir insan olan Blade ise bu orduya karşı tek başına savaşıp insanları koruyacaktır.

Dracula

Jonathan mesleğe yeni başlamış bir avukattır. İlk görev yeri ise Avrupa’da küçük garip bir kasabadır. Bu kasabada iken vampir Dracula tarafından kaçırılarak, vampirle birlikte Londra’ya gider. Bir gün Dracula, avukat Jonathan’ın sevgilisinin fotoğrafını görerek ona aşık olur. Kızı ele geçirmek isteyen Dracula ise önce kızın arkadaşlarını alı koymuştur. Film boyunca geç kızın arkadaşlarının vampire direnmesini gerilim dolu dakikalar eşliğinde izleyeceksiniz.

Alacakaranlık

Bella’nın annesi ve babası ayrıdır. Annesinin evlilik yapması üzerine bir kasabada yaşayan babasının yanına taşınmaya karar verir. Burada ise okuldan birisi olan Edward ile tanışır. Edward ise normal bir insan değildir aksine iyi huylu bir vampirdir. Zaman içerisinde Edward ve Bella’nın ilişkileri aşka dönüşür. Bella ise onun vampir olduğunu öğrendiğinde bile onu reddetmez. Bir gün kasabaya gelen diğer vampirler Bella’nın tehlikeye girmesine sebep olurlar. Edward ise onu korumak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. En iyi vampir filmleri listesinde Alacakaranlık yer almayı hak ediyor.

Vampirler

James adında bir vampir avcısı hayatını vampirleri avlayarak geçirmektedir. Kiliseden aldığı hibeler ve maaşlar ile de grubunun ve kendisini masraflarını karşılamaktadır. Bir gün ise verilen görevi yerine getirmiş, vampirleri avlamıştır. Vampirleri avladığı mekanda grubuyla birlikte kutlama yapma kararı almışlardır. İntikam için geri dönen vampirler ise onlar için büyük tehlike yaratacaktır.

Vampirin Gölgesi

Film içerisinde filmin anlatıldığı eşine az rastlanılan filmde yönetmen Murnau filmi için gerçek bir vampir aramaktadır. Bu arayışlarında mutlu sonra ulaşarak Max ile anlaşır. Max ise gerçek bir vampir olduğundan farklı bir ödül isteyecektir. Murnau ise vampire ödül olarak filmde oynayan Greta’nın kanını Max’a bahşeder.

Karanlıklar Ülkesi

Üstünlük mücadelesi ve bitmek bilmeyen bir savaş kurt adamlar ve vampirler arasından geçmiş günümüze süregelmektedir. Selene ise güzel, alımlı bir vampir savaşçısıdır fakat işler istediği gibi gitmez ve bir kurt adama aşık olur. İkisi de savaşların bitmesini istemektedirler ve bu amaçla ellerinden gelen he şeyi yapmaktadırlar. Bu ilişki ise taraflar arasında duyulunca onlara bakışlar değişecektir. Karanlıklar ülkesi adlı film en iyi vampir filmleri listesinde olmayı hak edecek cinsten.

Komşum Bir Vampir

Charley kendi halinde bir gençtir ve geceleri korku filmleri izlemeye bayılmaktadır. Yine bir gece korku filmi izlerken yeni taşınan komşuların garip davranışlarına tanıklık eder. Yeni komşularının vampir olduğunu düşünür. Korku filmlerini çok sevdiğinden bu durumdan hoşnuttur ama tehlikeler onu kapıda beklemektedir.

30 Gün Gece

Amerika’nın kuzeyinde garip bir kasaba bulunmaktadır. Bu kasabada her yıl sadece bir gece kış mevsimi olmaktadır. İşin korkutucu yanı ise bu gece ortaya çıkan vampirlerdir. Özellikle o gecede meydana çıkan vampirler birçok kasabalıya da zarar vermektedirler. Kasabada ki nüfusun gün geçtikçe azalması ise vampirleri hayatta kalmasını zorlaştıracaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments