in

En uzun boylu kadınlar ve boyları

Kadınların boy ortalaması erkeklere göre her zaman daha düşüktür. Ve ülke bazında kadınların ortalama boy oranlarında da farklılıklar vardır. Ülkemizde ideal olan kadın boyları 1.60 ile 1.65 arasında değişiyor. Elbette bunun üzerinde olan kadın sayısı olsa da, genel boy ortalaması bu seyirde ilerliyor. Boy merakı ve takıntısı olan kadınlar bazen en uzun boylu kadınlar ve onların boylarını merak edebiliyor.

İçerik Tablosu

En uzun boylu kadınlar birçok yerde haber oluyor. Tüm dünyada en uzun boylu kadınlarla ilgili birçok bilgi paylaşılıyor. Dünyanın farklı ülkelerinde bulunan bu kadınların birçoğu rekorlar kitabına girmeyi başarıyor. Sizlerde en uzun boylu kadınlar kimlerdir diye merak ediyorsanız işte o liste;

Yao Defen 233 cm

Yao Defen’in dünyanın en uzun kadını olduğu iddia diliyor. Tam olarak 233 cm boyunda olan Defen 200 kg ağırlığında geliyor. Defen’in ayak numarası ise 78 olduğu biliniyor. Ancak Defen’in bu devasa boyutlarının bir de nedeni olduğu söyleniyor. Hipofiz bezlerinde olan tümör nedeni ile bu şekilde bir gelişim sergiliyor.

Sandy Allen 232 cm

Sandy Allen 2008 yılında vefat eden ve yaşadığı dönemde çok uzun yıllar rekor kitabında en uzun boylu kadınlar sıralamasında ilk sıralarda olan bir kadındır. 1976 yılı ve 2008 yılları arasında 232 cm boyu ile yaşayan en uzun kadın olarak biliniyordu.

Zainab Bibi 218 cm

Zainab Bibi Pakistanlı ancak ülkesini terk ederek İngiltere’ye yerleşmiş. Ve orada yaşamayı tercih ediyor. Bunun tek nedeni olarak ta boyundan dolayı ülkesinde alay konusu olmasını gösteriyor. Zainab Birbi 218 cm boyu ile dünyanın en uzun kadınlarından birisi olarak biliniyor.

Uljana Semjonova 213 cm

Uljana çok başarılı bir basketbol oyuncusudur. 213 cm boyu ile 1970 ve 1980 yılları arasında en uzun kadın olarak biliniyordu.

Caroline Welz 206 cm

Dünyanın en uzun boylu kadınlar listesinde ikinci sırada yer alan Caroline Welz Almanya’nın ise en uzun kadını olarak biliniyor. Henüz 20 yaşında olan bu genç kızın 206 cm boyu ile gelişimi merak ediliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments