in

Eşek Sütü Sabunu Kullananlar

Eşek Sütü Sabunu Kullananlar

Düzenli kullanıldığı taktirde ciltlere birçok fayda sağlayan eşek sütü sabunu kullananlar tarafından birçok kişiye tavsiye edilmektedir. Tamamıyla doğal eşek sütünden üretilen bu sabun, eşek sütünün içerdiği tüm yararlı maddeleri barındırmaktadır. Süt çeşitleri arasında anne sütünün yapısına en yakın süt türü olmasıyla bilinen eşek sütü, içerisinde; E, B1,A, C ve B2 vitaminlerini barındırmaktadır. İçerdiği bu zengin vitamin sayısının yanında, potasyum, sodyum, magnezyum, fosfor da yer almakta. Tüm bu maddeler başlı başına vücut için büyük önem arz ederler. Dolayısıyla bu sütten yapılan sabunun cilde birçok olumlu katkısı olmaktadır.

Cilt sağlığı ve güzelleşme adına uzun yıllardan bu yana tercih edilen eşek sütü, tedavi edici gücünün yanı sıra şifa verici bir özelliğe de sahiptir. Tarihi eski çağlara kadar giden bu sabunu, Kleopatra’nın kullandığı iddia edilmektedir. İçerdiği yüksek orandaki vitamin sayesinde bu süt, cilt kararması veya cilt lekesi problemi yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda cildinde siyah nokta, sivilce gibi problemler yaşayanlar için de çözüm olanağı sunmaktadır. Düzenli kullanımında ise; cildi gençleştirerek kırışıklık problemini ortadan kaldıran bu sabun, egzama gibi hastalıklarda tedavi olarak da kullanılabiliyor.

Cildiniz alerjik yapıdaysa ve geçirdiğiniz alerji sebebiyle cildinizde tahriş olma durumu yaşanıyorsa, yine bu sabunun kullanılması önerilmektedir. Eşek sütü sabunu kullananlar, bu sabunu hücreleri yenileme özelliği sebebiyle tercih etmektedir. Ayrıca, eşek sütü sabununun yaşlılık sebebiyle ortaya çıkan cilt lekelerinde de etkili olduğu belirtilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments