in

Eşimi ailesinden nasıl soğuturum

Her ne kadar sevdiğimiz kadın ya da erkekle aile olmayı başarabiliyorsak ta onların ailesi ile birlikte kocaman bir aile olmayı pek başaramıyoruz. Bazı çekişmeli süreçler,  yaşanan bazı sorunlar evli çiftlerde her iki tarafın ailesine karşı duyulan olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Bir kez kopan o ipleri bir daha onarmak ise neredeyse imkansız oluyor. Bu durumda çiftler eşlerini ailelerinden uzaklaştırmak ve kendi dünyalarında daha mutlu olabilmenin yollarını arıyor. Eşimi ailesinden nasıl soğuturum sorusu işte bu aşamada gündeme geliyor.

İçerik Tablosu

Eşinin ailesi anlaşamayan taraf eşinin de ailesi ile iletişim halinde olmasını istemiyor. Çünkü bu tür durumlarda genellikle aileler de sevmedikleri gelin ya da damat için çocuklarının hareketlerine müdahale edecek adımlar atıyor. Her iki taraf ta birbirini sevemiyor ve bunu dile getirmekten hiç çekinmiyor. Aslında bu durumda olan arada kalan kişiye oluyor. Bir tarafta eşi, düğer tarafta ailesi oluyor ve her iki tarafı da idare etmek hayli zor olabiliyor.

Eşimi ailesinden nasıl soğuturum sorusuna yanıt arayanlar için bazı önerilerimiz olacak. İşte o detaylar;

Akılcı davranmalısınız

Bu süreç oldukça zor bir süreç olacaktır. Karşınızdaki hedefinizin bir dost ya da bir arkadaştan çok daha öte bir aile olduğunu unutmamalısınız. Eşinizi ailesinden soğutmak için içten içe çok büyük hırslar duysanız da bu dönem duygularınızla değil akıl ve mantığınızla yönetmeniz gereken bir dönemdir. Çoğu kez oyunlar oynamak ve eşinize karşı her zaman çok iyi olmak durumundasınız.

Doğru zamanlarda adım atmalısınız

Eşimi ailesinden nasıl soğuturum diye soranlar buna karar verdikten sonra onları uzun bir yolun beklediğini bilmelidir. Bu bir anda olacak bir iş değildir. Bunun için her zaman hazırlıklı olmalısınız. Elinize geçen her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Ancak doğru zamanda doğru hamleleri yapmalısınız. Sürekli eşinizin ailesini kötüleyici bir tavırda olmanız sizi çok konuşan ve itici biri haline getirecektir. Bu nedenle her zaman değil sadece doğru zamanlarda onların aleyhinde konuşmaya özen göstermelisiniz.

Siz söylemeyin, eşinizin görmesini sağlayın

Bir kişiyi ailesinden uzaklaştırmak oldukça zor olacaktır. Sürekli eşinizin ailesi hakkında olumsuz konuşuyor olmanız bu dönemde yapacağınız en belirgin hatalardan birisi olacaktır. Bu durum eşinizin sizden soğumasına bile neden olabilir. Bunun için daha hain planlar içerisinde olmalısınız. Bazı tuzaklar kurabilir ve bu tuzaklar düşen aileyi eşinizin görmesini sağlamalısınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments