in

Evde saç boyama teknikleri resimli

Kuaföre gitmek artık sizin çok maliyetli oluyorsa, ya da kuaförde zaman harcamak yerine evde kendi saçıcınızı kendiniz boyamak istiyorsanız bunun için birçok imkan sunuluyor. Son yıllarda kozmetik firmaları evde bakım ve kuaförlük uygulamaları için çok geniş bir ürün çeşitliliği sunuluyor. Saçlarınızı boyamak için ihtiyacınız olan tüm ürün ve malzemeleri kolaylıkla temin edebiliyorsunuz. Ve geriye sadece boyama işlemlerini nasıl yapacağınızı bilmek kalıyor. Bunun için size yol gösterecek evde saç boyama teknikleri resimli olarak kısaca anlatılıyor.

Evde saç boyamak için öncelikli olarak bazı detayları bilmeniz gerekiyor. Aslında hiç te zor olmayan bu işlem aşamalarını birkaç kez denedikten sonra artık çok pratik olarak saçlarınızı evde boyayabilirsiniz. Eğer ilk kez evde saç boyayacaksanız size yardımcı olacak bazı püf noktalardan bahsedelim. İşte evde saç boyama teknikleri resimli olarak anlatımı;

Evde saç boyamak için işe başlamadan önce malzemelerin eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Bir set halinde satılan saç boya malzemelerinden edinebilirsiniz. Ve bu malzemeleri kullanarak hayalinizdeki sağlıklı ve beğendiğiniz saçları kendiniz yapabilirsiniz.

Evde saç boyarken eğer bu işlemi ilk kez yapıyorsanız öncelikli olarak deneme yapmanızı öneriyoruz. Saçlarınızın görünmeyen kısımlarından küçük bir tutam ile işe başlamalısınız. Bir anda komple boyadığınız saçlarınızda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda bunun dönüşü çok zor olacaktır. Bunun için deneme aşamasını mutlaka yapmalısınız.

Evde saç boyama teknikleri resimli olarak anlatılıyor ve sizin en kolay şekilde istediğiniz saçlara kavuşmanıza imkan sunuluyor. Ancak bu pratikliği ve hızı kazanabilmek için ilk süreçlerde her zaman tedbirli olmanız gerekiyor. Örneğin evde ilk kez saç boyayacaksanız çok iddialı bir renk seçimi yapmamalısınız. İstediğiniz rengi tutturamadığınızı ve evde saç boyama konusunda pek te başarılı olamadığınızı düşünürsek daha az riskli renkler seçmeniz en mantıklı adım olacaktır.

Bu detaylara önem verdiğinizde ve bazı dikkat edilmesi gereken unsurları bildiğinizde artık evde kendi saçınızı kendiniz boyayabilirsiniz.

Evde saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler

Evde saç boyama teknikleri resimli olarak anlatıldığı kadar işlem sıralamasına göre sözlü olarak ta tarif ediliyor. Bu işlemi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda birkaç önemli bilgi aktaralım;

  • Başlamadan önce seçtiğiniz boyayın kullanım kılavuzunu okumalısınız.
  • Boyamaya başlamadan önce tüm malzemelerin tam olduğundan emin olmalısınız.
  • Eski bir gömlek veya havlu giyerek kıyafetlerinizi boyadan korumalısınız.
  • Saçınızın etrafındaki cildin lekelenmemesi için biraz vazelin sürebilirsiniz. Ancak saça bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz.
  • Boya sürerken mutlaka eldiven kullanmalısınız.
  • Saçları bölerken ve boyayı dağıtırken geniş ağızlı bir tarak kullanabilirsiniz.
  • Rengin tutması için saati ayarlamalısınız.
  • Cilde bulaşan boyayı ıslak mendil, şampuanlı veya cilt temizleyicili pamuk ile silebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments