in

Gano nedir? Ne anlama geliyor ?

Gano ne demek, ne anlama geliyor?

ÜNİVERSİTELER DE EĞİTİM ANLAYIŞI

  • Üniversiteler de eğitim anlayışı aslında biraz farklı olmak ile birlikte aslında lise gibi bir anlayışa sahip olmaktadır.
  • Üniversiteler de eğitim anlayışı daha çok öğrenci odaklı ve de öğrenci merkezli bir anlayıştır.
  • Üniversiteler de sınav sistemi vize olarak ara sınav olmak ile birlikte bir de final sınavı olmaktadır.
  • Eğer üniversite de vize yani ara sınavında başarılı olamayan öğrenciler eğer final sınavında da başarılı olamazlar ise bütünleme sınavına girmek zorunda kalmakta olurlar. Eğer yine de sınav da başarılı olamazlar ise dersi alttan alırlar. Yani o dersten kalmış durumunda olup kendi dönemini okurken bir yandan da alt sınıflar ile o dersi tekrar olmak üzere alır ve de derslerine girme zorunluğunda bulunmakta olur.
  • Üniversiteler de bir diğer önemli konu da aslında devamsızlık durumu ve de devam zorunluğu konusu olmaktadır. Bu durum dersinize girmekte olan hocaların inisiyatifine kalmakta oluyor. Yani bazı hocalar bu durumu zorunlu kılmazken bazı hocalar ise devam zorunluluğu ister ve yoklama olarak sizden her ders imza alacak ve dört hafta ya da yine hocanızın belirlemiş olduğu devamsızlık gün sayısına göre değişmektedir.

      GANO

  • Gano yani genel ağırlıklı not ortalaması demektir. Her dönem sonunda başarılı olduğunuz dönem ortalamaları ile iki dönemin yani okumakta olduğunuz bir sınıfın notunu belirler.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments