in

ÜzücüÜzücü SevmedimSevmedim AnlamadımAnlamadım SevdimSevdim

göz çevresinde iğne ucu kadar kırmızı noktalar

İnsan vücudu sistematik bir yapıdır. Ve alışılaeglmişin dışında olan her şeye karşı bir tepki vermektedir. Bu tepkilerden en sık görüleni ise vücudun belirli bölgelerinde oluşan kırmızı noktalardır. Her biri iğne ucu kadar olan kırmızı noktaların size anlatmak istediği çok önemli şeyler olabilir. Özellikle yüz ve en hassas bölgelerden olan göz çevresinde oluşan kırmızı noktalar bazı önemli hastalık ya da sorunların habercisi olabilir. Peki göz çevresinde iğne ucu kadar kırmızı noktalar ne anlama gelir? Bunlar neden oluşur. İşte çok önemli o nedenler;

  • Kadın erkek tüm canlıların yüz bölgesi en hassas gölgelerden birisidir. Birçok dış etkene maruz kalan ve bu dış etkenlerden etkilenebilen yüz bölgesinde göz etrafında bazen kırmızı noktalar oluşabilmektedir. Bu noktaların oluşma sebeplerinin en önemlisi alerjik durumlar olmaktadır.

Özellikle kadınlar çok farklı markalara ait birçok kozmetik ürün kullanıyor. İçeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz bu kozmetik ürünler arasında göz makyajı ürünleri, göz temizleme ürünleri ve kırışıklıklar için kullanılan bazı bakım ürünleri yer alıyor. Kullanmakta olduğunuz bu ürünler sizlerde alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor. Sürekli kullanmakta olduğunuz ürünleri değiştirdiğinizde, farklı markalar ya da daha önce hiç denemediğiniz ürünler aldığınızda bunlar göz çevrenizde kırmızı noktalara neden olabilir. Yeni bir süreçteyseniz göz çevresinde iğne ucu kadar kırmızı noktalar oluşuyorsa kullandığınız ürünleri yeniden değerlendirmelisiniz.

  • Göz çevresinde oluşabilen kırmızı noktalar bazen iç hastalıklara bağlı olabilmektedir. Özellikle karaciğer ile ilgili sorun yaşayan insanlarda bu rahatsızlığın dışa vurumu göz ve yüz bölgesinde oluşan kırmızı noktalar olabilir. Bu durumda uzman bir hekime görünmek ve kapsamlı bir tahlil yaptırmak en doğru adım olacaktır.
  • İnsan vücudu hassas yapılardır. Her zaman enfeksiyona açıktır. Birçok insan enfeksiyon konusunda çok daha dirençsiz ve hassasiyet sahibi olabiliyor. İşte göz çevresinde iğne ucu kadar kırmızı noktalar oluşuyorsa bunun bir nedeni de enfeksiyon olabiliyor. Göz çevreniz mikrobik bazı süreçlere maruz kalmış olabiliyor. Ve enfeksiyon alan cildiniz kendisini kırmızı lekelerle belli edebiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments