in

stresten çıkan kırmızı lekeler

Vücudunuzda hiç beklenmedik anlarda kırmızı lekeler çıkıyorsa bunun en önemli nedenlerinden birisi de strestir. İnsan vücudunda birçok alanda farklı hasarlar yaratan stres cildinizi de hasta edebiliyor. Ve yoğun stres yaşayan insanların cildinde kırmızı lekeler çıkabiliyor. Beklenmedik bir anda stresten çıkan kırmızı lekeler bazı cilt hastalıklarına neden olabiliyor. Kimisi çıktığı gibi hızla kaybolabilirken, kimisi de kalıcı bir hal alabiliyor. Ve uzun bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulabiliyor.

Stresten çıkan kırmızı lekeler hangi hastalığın habercisidir

Vücutta yaşanan hiçbir anormal olay sebepsiz olmuyor. Beklenmedik bir anda oluşan tüm leke vb. detayların bir nedeni oluyor. Vücudunuzun her yerinde çıkabilen kırmızı lekelerin en önemli nedeni olarak stres gösteriliyor. Ve bu lekeler bir hastalığın habercisi olabiliyor.

Stresten çıkan kırmızı lekeler farklı yerlerde ve farklı tonlarda olabiliyor. Kimi hastalarda çok açık kırmızı dökülmeler olurken bazı hastalarda koyu kırmızı lekeler görülebiliyor. Stresten olan bu lekeler vücudun her bölgesinde olabiliyor. Kollarda, bacaklarda, karın bölgesinde ve yüzde çıkan kırmızı lekeler için mutlaka bir uzman hekim önerisine ihtiyaç duyuluyor.

Stresten çıkan kırmızı lekeler çoğunlukla bir alerji habercisi olabiliyor. Yoğun stres sonucunda bir anda ortaya çıkabiliyor. Yaşadığınız stresin dışa vurumu olan bu kırmızı lekeler uzman hekim kontrolünden sonra ilaç ya da krem tedavisi ile geçebiliyor.

Zona hastalığı stresle ortaya çıkan kırmızı lekelerden en tehlikelisi olarak biliniyor. Zona hastalığına neden olan yoğun stres yorucu bir süreci de beraberinde getiriyor. Üzüntü ve stresle ortaya çıkan ve çoğalan zona hastalığı ağrılı bir hastalık olarak biliniyor. Ve iki hafta kadar sürebiliyor.

Sedef hastalığı yine stresin neden olduğu ve tetiklediği önemli cilt hastalıklarından birisidir. Stresten çıkan kırmızı lekeler bir süre sonra sedef hastalığına dönüşebiliyor. Ve bulaşıcı olan bu hastalığın tedavi süreci de oldukça uzun olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments