in

Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Tehlikeli Mi?

HAMİLELİKTE SOL KASIK AĞRISI

Hamilelikte bebeğin gelişimine bağlı olarak kasık ağrıları gerçekleşiyor. Bu kasık ağrıları özellikle ilk hamileliğini yaşayan anne adaylarını daha çok tedirgin ediyor. Henüz bilmediği, tecrübe etmediği bir duygu yaşayan yeni anne adayları ağrı ve kasılma durumlarında bebeği ve kendisi için endişeleniyor. Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı ya da sağ kasık ağrısı yaşanabiliyor. Kasık ağrılarının başlıca nedeni bebeğin anne rahminde büyümeye başlamasıdır. Bu büyüme sonucu annenin kasıklarında baskı oluşur. Oluşan bu baskı hamilelik döneminde kasık ağrılarına sebep olur.

İçerik Tablosu

Hamilelikte Kasık Ağrısı Tehlikeli Midir?

Hamilelik esnasında yaşanan kasık ağrıları normal bir süreçtir. Bebeğin yavaş yavaş büyüyor olması gelişiyor olması bu ağrılara sebep oluyor. Anne ve bebeğe zararı olmayan bu ağrıların yanında farklı durumları belirtmek için vücudun sinyal verdiği ağrılar da olabilir. Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı ve sağ kasık ağrısı kişiye göre değişebilir. Önemli olan ağrının hangi tarafta olduğu değil ağrının sebebidir.

Hamilelikte Sol Kasık Ağrısına Dikkat!

Anne adayları hamilelik esnasında idrar yolu enfeksiyonu ya da dış gebelik ve düşük riski gibi durumlarda da kasık ağrısı yaşıyor. Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı yanında kanama ya da lekelenme gibi bir sorun yaşanıyor ise kesinlikle doktora başvurulması gerekiyor. Bu tür durumlarda problem her neyse giderilmelidir. Yoksa hem bebeğin hem de annenin hayatı tehlikeye girebilir. Anne ve bebeğin sağlığı için gerekli kontrollerin vakit kaybetmeden yapılması gerekir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments