in

Hamilelikte Karın Sertleşmesi ve Sebepleri

HAMİLELİKTE KARIN SERTLEŞMESİ

Mutlu bir evlilik içerisindeki her kadın hamile kalıp bir bebek sahibi olmak ister. Fakat hamilelik zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçler anne adaylarını tedirgin edebiliyor. Hamilelikte yaşanan baş ağrıları tedirgin olunan konuların içerisinde yer alıyor. Bunun yanında birçok kadın Hamilelikte Karın Sertleşmesi ile karşılaşıyor. Bu durum anne adaylarını korkutuyor. Bebeğin oluşumu rahim içerisinde gerçekleşiyor. Anne adayının rahmi içinde giderek büyüyen bebek baskı uygulamaya başlıyor. Hamilelik süreci ilerledikçe bu baskı gitgide artıyor.

İçerik Tablosu

Karın Sertleşmesine Dikkat Edilmeli

Bebeğin anne karnında giderek büyümesi ile Hamilelikte Karın Sertleşmesi yaşanıyor. Özellikle hamileliğin son dönemlerinde bu sertlik daha da artıyor. Buna ek olarak annenin düzensiz beslenmesi, çok yemek yemesi ve kabızlık gibi durumlarda karın sertleşmesine neden olabiliyor. Karında oluşan bu sertlik anne adaylarının korkutuyor. Bilinmelidir ki bu tür şikayetler her gebe kadının yaşadığı ortak şikayetlerdir.

Hamilelikte Karın Sertleşmesinin Sebepleri Nelerdir?

Hamilelikte Karın Sertleşmesi anne adaylarını tedirgin ediyor. Ciddi farklı sebepleri olmadığı sürece bu durum olağan bir süreçtir. Bu karın sertleşmesinin sebepleri bebeğin gelişimi ile birlikte rahmin büyümesine bağlı olabilir. Bebek daha da geliştikçe iskelet gelişimi ilerleyecek ve kemikleri şekil aldıkça sertleşme devam edecektir. Aynı zamanda anne adayının çok zayıf olması durumunda yaşadığı mide rahatsızlıkları da buna neden olabilir. Bu sebeplerin yanında yalancı kasılmalar olarak bildiğimiz kasılmalarda sertleşmeye sebep olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments