in , ,

Hızlı ve güvenli şekilde elektronik imza nasıl alınır?

elektronik imza nasıl alınır?

Geçmişten günümüze kadar kullanılan ıslak imzaların artık devri geldi de geçiyor bile. Günümüzün teknolojisinden güç alan elektronik imza şimdiden ıslak imzanın yerini doldurdu. Eğer sizde bu teknolojiden mahrum kalmak istemiyor ve bir elektronik imzaya sahip olmayı istiyorsanız yazımıza elektronik imza nasıl alınır adlı yazımıza göz atmanızda fayda var.

Elektronik imza nedir ve özellikleri nelerdir?

Kanun ve hukuk bakımından yasalara göre ıslak imza ile aynı işlevi gören elektronik imza, bir bireyin sanal dünyadaki kod ve sembollerden oluşan ve kimliğini doğrulamaya yarayan bir çeşit kanıtlayıcı ve doğrulayıcı araçtır. Elektronik imzanın özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sanal dünyada kimlik doğrulamanızı gerçekleştirir. Elektronik imza nasıl alınır hakkında bilgi sahibi olmak isteyen insanların bu imzaya sahip olmasındaki ana özellik budur.
  • Verilerin korunması ve bütünlüğü ile imzaya sahip olanların verileri sanal dünyada korunur ve bütünleşik bir şekilde saklanır.
  • Kanıtlama ve inkar edilmemezlik özelliğine sahip olan bu imza ile sanal ortamdaki anlaşmalar, uzlaşmalar reddedilemez.

Seçimlerine Göre Hangi Türk Devleti Döneminde Yaşamalıydın?

Hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde elektronik imza nasıl alınır?

Elektronik imza güvenli bir şekilde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanlığı ve Organları tarafından onaylı Elektronik imza sağlayıcıları aracılığı ile alınabilir. Onaylı sağlayıcıları görmek isterseniz buraya tıklayarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun sitesine gidebilirsiniz. Karar verdiğiniz bir sağlayıcı ile elektronik imzanıza kolay ve güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments