in

AnlamadımAnlamadım ÜzücüÜzücü SevmedimSevmedim

Kulak Deldirdikten Sonra Küpe Nasıl Çıkar

Kulaklarınızı deldirmek biraz zahmetli bir süreçtir. Bu süreç deldirme ve iyileşme süreci halinde yaklaşık olarak 20 gün ila 2 ay arasında değişmektedir. Kişiye ve delindikten sonra yapılan bakıma göre bu süre değişiklik göstermektedir. Kulaklarınızı deldirmeye karar verdiğinizde, önce bu işlemi yaptırabileceğiniz güvenli bir yer bulmalısınız.  Ardından kulaklarınızdaki delinen bölgelerin kısa sürede iyileşmesi için neler yapmanız gerektiğini araştırmalısınız. Ve elbette son aşama olarak kulak delme işlemlerinde kullanılan cerrahi küpe nasıl çıkar konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

İçerik Tablosu

Kulak Deldirmek İçin Nereleri Tercih Etmelisiniz

Kulak deldirmek çok zor olmasa da komple iyileşmesi ve özgür bir şekilde istediğiniz küpeleri kullanabiliyor olmanız biraz zaman alacaktır. Bunun için öncelikle kulaklarınız deldirebileceğiniz steril ve profesyonel bir yer bulmalısınız. Çünkü kulak delme işlemi her yerde yapılabilecek bir uygulama değildir. Bunun için ya eczaneleri ya da bu alanda hizmet veren güzellik merkezlerini tercih etmelisiniz. Ancak sağlıklı ve steril ortamlarda denilnen kulaklar çabuk iyileşir ve cerrahi küpeler kolay çıkar.

Kulaklarınızı Deldirdikten Sonra Bakımlarını Nasıl Yapmalısınız

Kulaklarınızı deldirdikten sonra kısa sürede iyileşmesi için gerekli tüm bakımları günlük olarak yapmalısınız. Delme işleminde kullanılan cerrahi küpe nasıl çıkar diye soranlar için, bu işlemin kolaylığı tamamen bakım sürecinize bağlı olacaktır. Eğer bakım ve iyileşme sürecinde bu bölgelere gerekli ve düzenli bakımları yaparsanız küp çıkarma işlemleriniz de bir o kadar kolay olacaktır.

Kulaklarınızı deldirdikten sonra bu bölgenin mikrop almaması çok önemlidir. Yaralarınızın kanama yapmaması ve küpelerin yaralara yapışmaması için her gün, günde üç kez onarıcı merhemlerle tedavi etmelisiniz. Yine günde en az 4/5 kez küpeleri yuvalarında çevirerek kanama vb. akıntılardan dolayı yapışmanın önüne geçmelisiniz. En kolay şekilde cerrahi küpe nasıl çıkar merak ediyorsanız, ancak iyileşmiş olan kulak deliklerindeki küpeler kolay ve zahmetsiz çıkmaktadır.

Cerrahi Küpeler Nasıl Çıkar

Kulak deldirme işleminden sonra cerrahi küpeler belirli bir süre kalmalıdır. Cerrahi küpe nasıl çıkar, ne kadar süre sonunda çıkarılmalı diye merak ediyorsanız, yaranızın iyileşmesine bağlı olarak bu süre değişmektedir. Ve bir kereye mahsus olmak üzere biraz kuvvetli bir şekilde işlem uyguladığınızda cerrahi küpeleriniz çıkacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments