in

Içinde zararlı madde olmayan şampuanlar

Saçlarımızın güçlü ve sağlıklı olabilmesi için doğal ürünler kullanmamız gerekiyor. İçerisinde yoğun kimyasallar bulunmayan doğal saç bakım ve onarım ürünleri saçlarınızın zamanla parlamasına ve güçlenmesine olanak sağlıyor. Özellikle kadınların en önemli aksesuarlarından olan saçları ne kadar bakımlı ve güçlü olursa, o kadınlar hep bir adım daha ileride oluyor. Bunun için de birçok kadın saçlarını yıkarken içinde zararlı madde olmayan şampuanlar tercih ediyor.

İçerik Tablosu

Içinde zararlı madde olmayan şampuanlar en doğal hali ile saçlarınıza bakım yapmanızı sağlıyor. Bitki özlü olan bu ürünler saçlarınızı canlandırıyor ve onları ilk gün ki tazeliğine kavuşturuyor. Peki kimyasal bir içeriği olmayan ve tamamen bitki özlerinden hazırlanan en doğal şampuanlar hangileridir? Saçlarına sağlıkla bakmak isteyenler için işte içinde zararlı madde olmayan şampuanlar;

Otacı bitki özlü şampuan

Otacı markası ülkemizin yerli markalarından birisidir.  Aynı zamanda doğal içerikleri ve kimyasal olmayan yapıları ile saçlarına önem veren birçok kişinin de tercihidir. Vegan olan bu marka içerisinde kimyasal ürün bulundurmaması ve glüten içermemesi ile de biliniyor. Özellikle sarımsak içerikli olan doğal şampuanları çok tercih ediliyor. Ve kullanan kişiler bu ürünlerden oldukça memnun olduğunu belirtiyor.

Halalles

Halalles markası saçlarına önem veren ve bu konuda doğal içerikli ürün arayan kadınların yakın markajında olan bir markadır. Markanın üretmiş olduğu tüm ürünler vegandır. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen Halalles marka şampuanlar içinde zararlı madde olmayan şampuanlar arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin en çok tercih edilme sebebi içeriğinde SLS, SLES, paraben, alkol, sülfat ve parfüm gibi saça zarar verebilen kimyasalların bulunmamasıdır.

Tresan

Saça çok iyi gelen bazı bitkiler vardır. Bu bitkilerin özü ile hazırlanmış olan ve içeriğinde kimsayal bulundurmayan şampuanların her biri saçlara çok iyi gelmektedir. Tresan bu bitki özlerini kullanan markalardan birisidir. Içinde zararlı madde olmayan şampuanlar arasında yer alan Tresan marka ürün içeriklerine bakıldığında ısırgan otu, papatya, biberiye, kayın ağacı ve oğul otu gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Içinde zararlı madde olmayan şampuanlar arasında en çok bilinen ve tercih edilen diğer markalar ise şu şekildedir;

  • Hask
  • Ogx
  • Insight
  • Lice Clean
  • Davines
  • Love Beauty And Planet
  • Kauf
  • Ashley Joy
  • Botanicals
  • siveno

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments