in

İnstagram bugün aktif ne demek

İnstagram bugün aktif ne demek

 

Genç yaşlı, kadın erkek demeden hepimizin en çok keyif aldığı ve gün içerisinde saatlerde zaman geçirdiği sosyal platformların başında İnstagram geliyor. Keyifli video ve fotoğraf uygulamalarıyla, arkadaşlarınız ve paylaşımlarınızdan keyif alan takipçilerle ve dm yolu ile mesajlaşma özellikleri ile herkesin büyük ilgisini çekiyor. Ve sizi takip eden insanları sizlerde kolaylıkla her açıdan takip edebiliyorsunuz.

Merak ettiğiniz ve gün içerisinde instagramda ne kadar zaman geçirdiğini merak ettiğiniz bir kişinin İnstagramda ne zaman aktif olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için dm mesaj yöntemini biliyor ve kullanıyor olmanız gereklidir.

Dm mesaj instagram uygulamasının mesajlaşma sistemidir. İnstagram uygulamasının ana sayfasına giriş yaptığınızda sağ üst köşede yer alan ve oka benzeyen işaret sizleri Direkt Mesage yani dm bölümüne götürecektir. Dm bölümünde mesajlaştığınız arkadaşlarınızın isntagramı en son ne zaman kullandıklarını onlara ait olan mesaj sayfalarına girerek takip edebilirsiniz.

Takip etmek istediğiniz arkadaşınızın mesaj sayfasına girdiğinizde, bu bölümde arkadaşınızın isminin altında ‘ bugün aktif’ gibi bir ibare ile karşılaşabilirsiniz.

Peki, İnstagram bugün aktif ne demek? Bu ibare ile karşılaştığınızda takip etmek istediğiniz kişi gün içerisinde instagram uygulamasına girmiş ve yapılan paylaşımları incelemiş, gelen mesajlarına bakmış demektir.

 

İnstagram bugün aktif özelliği gizlenebilir mi?

İnstagram uygulamasında genel ayarlat bölümünde hesabınızın gizliliğine yönelik sizler için bazı kullanım alternatifleri sunulmuştur. Bu alternatiflerden birisi de uygulamayı ne zaman kullandığınız, en son ne zaman aktif olduğunuzu gösteren bölümün gizlenmesi olacaktır. Kendi uygulamanızda bu özelliği kapattığınızda, diğer tüm arkadaşlarınızın da ne zaman aktif olduğu bilgisini göremeyeceksiniz. Hem sizin uygulama kullanım zamanınız kapanmış olacak, hem de karşınızdaki insanların bu özelliğini pasif hale getirmiş olacaksınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments