in

isim şehir nasıl oynanır

Her ne kadar teknoloji çağında yaşıyor olsak ta çocukluğumuzun en keyifli oyunlarından olan isim şehir hala hepimizi heyecanlandırıyor. Eğer bugüne kadar hiç oynamadıysanız çok şey kaybetmişiniz demektir. Bir an önce ailenizle ya da arkadaşlarınızla toplanın ve bu keyifli oyunu oynayın. isim şehir nasıl oynanır diye merak ediyorsanız size bunu kısaca anlatalım. Ve henüz bu oyunla tanışmamış olan teknoloji düşkünü çocuklarınızın bu güzellikleri keşfetmesini sağlayalım.

isim şehir nasıl oynanır diye merak edenler için öncelikle bu oyun için en az 2 kişiye ihtiyaç olacaktır. Kişi sayısının artması oyunu çok daha keyifli ve zevkli bir hale getiriyor. Bunun için kaç kişilik bir ekibiniz varsa hep birlikte isim şehir oynayabilirsiniz.

isim şehir nasıl oynanır diye bir araştırma içerisinde olanlar için gerekli malzemeleri sıralayalım. İsim şehir kağıt ve kalemle oynana bir oyundur. Her bir oyuncu için A4 boyutunda bir kağıt ve bir kalem ihtiyacı olacaktır. Bir de kağıtların oyun öncesi gerekli şekilde düzenlenmesi gerekecektir. Bunun için de bir cetvelden yardım almanızda fayda olacaktır.

Her oyuncu kendi kağıdını bölümlendirmelidir. Bu oyunca farklı bölümler türetilse de en klasik olan ve herkesin bildiği en keyifli bölümlendirme şu şekilde olacaktır; İsim, şehir, hayvan, bitki, eşya, artist ve not.. Kağıdınızı bu bölümleri yerleştirmek üzere cetvel yardımı ile 7’ye bölebilirsiniz. Bu hazırlık ta tamamlandıktan sonra artık oyuna hazırsınız demektir.

İsim şehir oyun kuralları nelerdir

isim şehir nasıl oynanır diye merak edenler için gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra artık oyunun başlamasına sıra geliyor. Her oyuncu kağıdını ve kalemini alarak kendi köşesine çekiliyor. Ve bir oyuncu içinden alfabeyi saymaya başlıyor. Diğer bir oyuncu ona dur diyene kadar harfleri sırası ile sayıyor. Ve dur denildiğinde hangi harfte kaldıysa işte isim şehir için o harfle oyuna başlanıyor.

Burada ilk kural o harf ile başlayan isim, şehir, hayvan ve diğer tüm bölümleri doldurmak oluyor.

isim şehir nasıl oynanır ve en çok puan nasıl alınır diyorsanız her zaman en farklı yanıtları bulmalısınız. Örneğin C harfi ile yarışıyorsanız ve C harfi ile başlayan bir isim yazmanız gerekiyorsa bunun için herkesin aklına gelebilecek alternatiflerden farklı düşünmeniz gerekiyor. Çünkü en son puanlama aşamasında sizinle aynı kelimeler yazan başka bir oyuncu varsa, o kişiler bu yanıtları ile 5 puan alıyor. Kimsenin bulamadığı yanıtlar için 10 puan veriliyor. Hiç yanıt veremediyseniz diğer oyuncular sizin yerinize 2 kat puan alıyor. Ve tüm puanlamalar yapıldıktan sonra en yüksek puanı alanlar oyunu kazanıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments