in

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Üniversite eğitimi almak, gelişmekte olan yeni nesil için önemli bir faktördür. Gençlerimizin ilerleyen hayattaki meslek seçimlerini, eğitim gördükleri okulla alakalı olarak yapmaları gerekmektedir. Hayalinde olan meslek dallarına yönelmeleri için kişilerin iyi bir eğitimden geçmeleri gerekir. Diploma da yeni başlayacakları iş hayatları için bulunması gereken bir belgedir. Bu belge ile kişiler branşlarına uygun iş arama mücadelesine girerler. Bütün bu mücadeleler arasında bitirilen okulun adı da haliyle büyük bir önem taşımaktadır.

İyi bir eğitim almak isteyenlerin tercihleri arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi yer almaktadır. Burasının gençlere kattıkları oldukça fazladır. İstanbul’un köklü üniversiteleri arasında bulunan okulun bölümleri oldukça çoktur ve bünyesinde binlerce öğrenci eğitim görmektedir. Alınan eğitimler uygulamalı olarak pratiğe de dökülebilmektedir. Çünkü gençlerimizin böyle bir öğrenmeye ihtiyacı vardır. Pratik yapılmayan her şey hemen unutulur.

Burada hem öğrenciler hem de akademik eğitim gören herkes için birçok fırsat bulunmaktadır. Üniversite şehir merkezinde olduğu için yurt ve barınma ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamaktadırlar. Ulaşım da oldukça kolaydır. İstanbul’un her yerinden metro, metrobüs ve otobüs ile okula rahatlıkla gidebilirsiniz. Okulun kantin ve yemekhane bölümlerinde kişiler sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenebilmektedirler.

Üniversitenin uygulama ve araştırmaya yönelik eğitimi modern laboratuarlarca desteklenmektedir. Ayrıca okulda bulunan kütüphane de kişilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak seviyededir. Kitap, dergi, elektronik yayınlar ile modern kütüphane anlayışı okul içerisinde öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Gerek vize zamanı ders çalışmak, gerekse kişilerin boş vakitlerini değerlendirmek için kütüphane vazgeçilmez bir yerdir.

Kişilerin eğitim ve öğretimden başka boş zamanlarını geçirecekleri birçok farklı aktiviteleri kampus içerisinde yapmaları mümkündür. Voleybol, basketbol, futbol oynama, satranç ve kişisel gelişimlerini sağlayan birçok oyunlara da katılma durumları mevcuttur.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yeri Ve Bölümleri

İstanbul Medeniyet Üniversitesi bir devlet okuludur. 2010 yılında eğitime açılmıştır. İstanbul’un Kadıköy semtinde bulunmaktadır. Okulun bünyesinde 9 tane fakülte ve 2 tane yüksek okul vardır. 7 araştırma merkezi bulunmaktadır. 69 adet bölüm bulunmakta olup, okulda 7.500 öğrenci eğitim görmektedir. Hangi bölümlerin olduğuna değinecek olursak:

  • Diş hekimliği fakültesi
  • Edebiyat fakültesi
  • Eğitim bilimleri fakültesi
  • Hukuk fakültesi
  • Mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi
  • Sağlık bilimleri fakültesi
  • Sanat, tasarım ve mimarlık fakültesi
  • Siyasal bilgiler fakültesi
  • Tıp fakültesi
  • Turizm fakültesi

Bütün bu fakültelerde iyi bir eğitim almak için sizde İstanbul Medeniyet Üniversitesi bünyesinde yer alabilirsiniz. Okuldaki uygulamalı ders anlatımı, akademik kadrosu ve zengin laboratuarı ile kaliteli bir eğitim alabilmeniz mümkündür.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Yurt Dışı Staj İmkanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, okuldaki öğrencilerinin sadece kendi okulunda değil, uluslar arası düzeyde de eğitim görmeleri ve yabancı dillerini geliştirmeleri için imkan sağlamaktadır. Farklı ülkelerden öğrenci ve öğretim elemanı sağlanması ve bununla birlikte yabancı dilin gelişmesiyle birlikte uluslar arası ilişkilere de büyük bir önem vermektedir.

Bu amaç doğrultusunda İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrenci ve öğretim elemanlarını erasmus, Mevlana ve ikili iş birliği anlaşmalarıyla yurtdışına da göndermektedir. Siz de yurtdışında staj yapmak, ikili değişim programından faydalanmak istiyorsanız bu okulu tercih edebilirsiniz.

Üniversite bulunan bölümlerden sizin becerinize ve isteğinize bağlı bölümün puanını öğrenerek, tercihlerinize yazabilirsiniz. Okulun çok büyük bir alana yerleşmemiş olması size artı bir avantaj sağlayacaktır. İkili ilişkilerin fazla olduğu, eğitmenlerle yapacağınız diyalogların çok güzel geçeceği bir ortam gençlerimizi beklemektedir.

Üniversite sınavından önce tercihte bulunurken; taban puan, Türkiye başarı sıralaması ve bölüme ait kaç tane kontenjan alınacağına dair olan bilgileri incelemeniz sizin doğru bir seçim yapmanızda büyük etken oluşturacaktır. Tercih sıralamasında istediğiniz bölümü doğru yere yazmak avantajlı olacaktır. Ne istediğini bilen gençler, yine tercihlerinde de istedikleri bölümleri yazarak, bu üniversitede okuyabilme şansını yakalayacaklardır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments