in

İstanbul’un En Yüksek Binası

İstanbul’un En Yüksek Binası

İstanbul ülkemizdeki büyük önemi nedeniyle birçok önemli binaya ev sahipliği yapıyor. Çeşitli plazalar, iş merkezleri ve gökdelenler barındıran İstanbul’un en yüksek binası herkes tarafından merak konusu oluyor. Yaklaşık yirmi yıl önce inşaat sektörünün hızlanmaya başlaması ile birlikte inşa edilen proje sayısındaki artışın bir sonucu olarak, daha göz alıcı binalar yapılmaya başlanmıştır. Bu oldukça yüksek boyutlu binalar, İstanbul’a görsel açıdan zenginlik kazandırmaktadır.

Barındırdığı yüksek binalar bakımından dünyada yirmi dördüncü olan İstanbul’un en yüksek binası sebebiyle Avrupa’nın en büyük boylu kenti olmuştur. Devasa yapılar içerisinde alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, bankaların merkezleri gibi farklı alanlarda hizmet sunan kurumlar yer almaktadır. Ayrıca, diğer yüksek yapıdaki rezidanslarda birçok kişi yaşamaktadır. Çevrelerinde yer alan yeşil alanlar ile birlikte hoş bir uyum ortaya çıkmakta ve şehir bu tür yapılar sayesinde çok daha modern bir yapıya kavuşmaktadır.

İstanbul’da yer alan en yüksek boyutlu bina, başka bir deyişle gökdelen; Skyland İstanbul olmaktadır. Konumu itibarıyla önemli bir yer olan; Türk Telekom Stadyumu’nun yanında bulunan Skyland, 287 metrekarelik iki binadan oluşmaktadır. Bu yapıdan önce gelen İstanbul Sapphire’dan da söz etmek gerekir. Ziyaretçilerine sunduğu 360 derecelik eşsiz manzarasıyla öne çıkan bu yapı, konut ve alışveriş merkezi olarak kullanılabilir olmasıyla dikkat çekiyor. 261 metrelik yapısı ile Skyland öncesindeki en büyük yapı olma özelliğine sahip. İhtişamıyla göze çarpan Sapphire’de 64 kat bulunuyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments