in

iyi bir arkadaş nasıl olmalı

Sizler iyi bir arkadaş olmak için nasıl davranmalısınız. Ya da kendi arkadaşlarınızın iyi bir arkadaş olması için nasıl davranıyor olmalarını istersiniz. Kısacası iyi bir arkadaş nasıl olmalı sorusu arkadaşlığa önem veren herkesin yakından merak ettiği bir konudur.

İçerik Tablosu

İyi bir arkadaş olabilmek için bazı önemli detaylara önem verilmesi gerekiyor. Çünkü bunun için herkes gibi davranmak değil, arkadaşınız karşı daha özenli ve özel davranmak gerekiyor. Bunun için belli başlı bazı davranışlarınızı kontrol ederek iyi bir arkadaş olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

iyi bir arkadaş nasıl olmalı sorusuna bir yanıt arıyorsanız ve önediğiniz bu davranış ve kriterleri uygulamaya başlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte size iyi bir arkadaş nasıl olmalı sorusunun en net ve en doğru yanıtları;

Kıskançlık yapmaz

Kıskançlık duygusu her türlü ilişkiyi yıprattığı gibi arkadaşlık ilişkilerini de kısa sürede yıpratan kötü bir duygudur. Eğer karşınızda kıskanç bir arkadaşınız varsa, onun size vereceği zararlara hazır olmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken iki nokta bulunuyor. Kıskançlığını açıkça belli eden arkadaşlarınız olacağı gibi, bu kıskançlık duygusunu içten içe besleyen arkadaşlarınız da olacaktır. Sizi kıskanan, bulunduğunuz konumu ya da durumu kıskanan arkadaşlarınız hiçbir zaman iyi birer arkadaş olmayacaktır. Bunun için iyi bir arkadaş nasıl olmalı sorusunun ilk yanıtı kesinlikle kıskanç olmayan ve kıskançlık yapmayan insanlar olmalıdır.

Her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır

Arkadaşlıklara iyi günlerden çok kötü günlerde ihtiyacınız olacaktır. elbette arkadaşlarınız iyi günlerinizde hep yanınızda olmalı ki zaten olurlar da, ancak önemli olan sizler zor günler yaşıyorken arkadaşlarınızın sizi hiç yalnız bırakmıyor olmalarıdır. İyi veya kötü her anınızda, kısacası ne zaman ihtiyacınız olursa o an yanınızda olan insanlar iyi arkadaşlarınızdır. Özel günlerinizde, en mutlu günlerinizde, ilk iş gününüzde, hasta olduğunuzda, alışveriş yaparken ya da boş boş otururken bile iyi arkadaşlarınızla birlikte olmak sizler için özeldir. iyi bir arkadaş nasıl olmalı diye soruyorsanız iyi günde ve kötü günde sizinle olmalıdır yanıtını alabilirsiniz.

Siz anlatmadan sizi anlar

iyi bir arkadaş nasıl olmalı diye merak ediyorsanız, sizi hiçbir şey bile söylemeden anlayan insanlar olmalıdır. Yüzünüze baktığınızda neler hissettiğinizi anlayan ve ona göre davranan arkadaşlar her zaman en iyi arkadaşlar olarak kalacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments