in

Kapanan kulak deliği nasıl açılır

Kadınlar ve erkekler için en önemli aksesuarların başında küpteler geliyor. Eski dönemlerde erkekler için tepki nedeni olsa da yeni nesil erkekler küpe kullanmaktan çekinmiyor. Ve kadınlar kadar erkekler de birden fazla kulak deliği ile küpe kullanmaktan keyif alıyor. Ancak kulak deliklerini sürekli açık tutmak için her an küpe kullanmak gerekiyor. Her zaman küpe takılmayan kulak delikleri, bir de yeni delindiyse, çok kısa süreler içerisinde geri kapanıyor. İşte bu durumda kapanan kulak deliği nasıl açılır, bunun en sağlıklı ve steril yolu nasıldır diye bir araştırma yapılıyor. Evde kendiniz kapanan kulak deliğinizi açmak istediğinizde bunun için bazı yollar izlemeniz gerekiyor. Mikrop alıp şişmemesi için bu yolları sırası ile takip etmeniz gerekiyor. çünkü kulak delikleri çok çabuk enfeksiyon alabilen ve bu enfeksiyon ile birlikte iltihaplanıp şişebilen oldukça hassas alanlar olarak biliniyor.

İçerik Tablosu

Daha önce deldirdiğiniz kulak delikleriniz kapandıysa ve evde kendi imkanlarınızla, en sağlıklı şekilde bu delikleri açmak istiyorsanız size bazı tüyolar verelim. İşte kapanan kulak deliği nasıl açılır diye merak edenler için o sıralama;

Deriyi yumuşatın

Kulak memesinde bulunan ve kapanmış olan kulak delilerinizi evde kendi imkanlarınızla açmak için öncelikle bu bölgenin yumuşamasını sağlamalısınız. Ilık bir duşun ardından zaten yumuşamış olan kulak memeniz için hemen işlem yapabilirsiniz. Ya da ılık su ve temiz bir bez yardımı ile deliğin bulunduğu bölgeyi yumuşatabilirsiniz.

Sterilize edin

Kapanan kulak deliğinizi açarken o bölgede enfeksiyon oluşma riski oldukça büyüktür. Bu riskin önüne geçebilmek için sterilizasyona önem vermelisiniz. Hangi kulağınızın deliklerinde kapanma varsa, ilk olarak o bölgeyi evde bulunan dezenfekte malzemeleri ile temizlemelisiniz. Daha önce yumuşatmış olduğunuz bu bölgeyi sterilize ederek hazır hale getirebilirsiniz.

Lobları yağlayın

Ilık su ile yumuşattığınız ve sterilize ettiğiniz kulak loblarınızı bebe yağı veya vazelin ile yağlayabilirsiniz. Böylelikle zaten yumuşamış olan deriniz daha da yumuşayacak ve kapanan kısmın açılması çok daha kolay ve acısız olacaktır. Kapanan kulak deliği nasıl açılır diye merak edenler için bu detaylar süreci hızlandıran ve kolaylaştıran adımlardır.

En ince uçlu küpeleri seçin

Artık iyice yumuşattığınız ve hazır hale getirdiğiniz kulak loblarınızda kapalı olan delikleri açmak için en ince uçlu küpelerinizi seçin, bu küpelerin uç kısımlarını da steril ettikten sonra kulak lobunuzu gerdirerek izi bulunan deliğe geçirin. Birkaç denemenin ardından küpe kapalı olan deliği açacaktır. Açılan kulak deliklerinizden bir süre küpeyi çıkarmayın. Eğer şişme ve ağrı olursa buz kompleksi uygulayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments