in

ÜzücüÜzücü

Kapanan Kulak Deliği Nasıl Açılır?

Kapanan Kulak Deliği Nasıl Açılır?

Kadınlar ve son yıllarda çoğunlukla artık erkekler de kulaklarını deldirerek küpe kullanmayı tercih ediyor. Bir kez deldirmiş olduğunuz kulak delikleri belirli bir süre küpe kullanmadığınızda kendiliğinden kapanabiliyor. Ve yeniden açılmadan küpe kullanımı imkansız hale geliyor.

Kapanan kulak deliklerini geri açmak için kişilerin kendi yöntemleri bile bulunmakta. İğne ile kapanan kulak deliğini yeniden açmaya çalışanlar dahi var. Bu olayların geri dönüşü olmayan durumlara neden olduğu anlaşıldığından beri kişiler bazında sıklıkla kapanan kulak deliği nasıl açılır tarzında sorular soruluyor. Kapanan kulak deliği açma işlemleri, işin profesyonelleri tarafından yapılmalıdır. Haliyle sizlerin kendi başınıza gerçekleştirebileceği işlemler arasında yer almamaktadır. Kapanmak üzere olan kulak deliğinizi kapanmasını önlemek için birtakım materyaller ile açmaya çalışabilirsiniz fakat tamamen kapanmış olan kulağınızı kendi imkanlarınızla açmaya çalışmanız çok yanlış olacaktır. Bu yüzden kapanan kulak deliğinizi açabilmek için kendi yöntemlerinizden vazgeçin ve kendinizi eczane vb. kulak delen yerlere emanet edin.

 

Kapanan Kulak Deliği Açılırken Neler Yapılmaktadır?

Kapanan kulak deliğinin açılmaya çalışmasını kendi çabalarınızla yapmaya kalkışırsanız derinize ciddi zararlar verebilir ve geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilirsiniz. Kulak deliğiniz kapandığında veya kapanmak üzere olduğunda yapmanız gereken en mantıklı hareket uzmanlara erişim sağlamanız ve tekrardan kulak deliği açtırma talebinde bulunmanız olacaktır. Yine aynı delik yerinden küçük bir işlem ile steril ortamlarda açılan kulak deliği her zaman en sağlıklı yöntem olarak bilinmektedir.

Eğer evde kendi imkanlarınızla kapanan kulak deliğinizi tekrar açmak istiyorsanız bunun için ucu en sivri olan küpeyi seçmeli ve izi bulunan noktadan deliği açmalısınız. Bu işlem sonucunda kanama ile karşılaşabilirsiniz. Küpenizi çıkarmadan, sabah ve akşam kulak deliğinizi onarıcı merhemlerle tedavi edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments