in ,

Kedi Neden Hırlar, bundan korkmalı mıyız

Bizler genel olarak kedi neden hırlar sorusuna cevap olarak onların mutlu olduklarını, bu yüzden bu tarz bir davranışta bulunduklarını düşünürüz. Ancak asıl cevap bu değildir. Kedilerin mutluluktan hırladıkları da doğrudur evet ama bu net ve yeterli bir cevap değildir. Kedi neden hırlar şeklindeki merak edilen soruların asıl cevabı, kedilerin duygu durumlarına göre değişiklikler oluşmasından ötürü bu tepkileri veriyor olmalarıdır. Yeni bir ortam, farklı hisler, onların hırlamalarına neden olabilir. Bir kedi hırladığında onun mutlu olduğunu düşünmemelisiniz. Bu hırlamanın altında farklı ve olumsuz nedenler de yatabilmektedir.

Bu konuda da aslında doğru bilgi sahibi olmamız, kedilerimiz ile ilgili cevaplara daha kolay ulaşmamız açısından da oldukça önemlidir. Kedi neden hırlar şeklinde düşüncelerimiz, bir nevi bizi onların ihtiyaçlarını, hislerini anlamak konusunda da yönlendirecek olan davranışlardandır.

Kediler Ne Zaman Hırlarlar

Kediler neden hırlar sorusunun yanı sıra kedilerin ne zaman hırladıkları da çoğu şeye cevap bulmamız açısından oldukça etkilidir. Bunlara da örnek göstermek gerekirse kedilerimizin gün içerisinde nefes alırken sanki uyuyormuş, horluyormuş gibi sesler çıkarması çoğu zaman normaldir hatta genel olarak sağlıklı kabul edilir. Çünkü onlar da insanlar gibi tepkiler verebilirler ve bunu yoruldukları için yapıyor olmaları da çok normaldir.

Gün içerisinde evde koşarken ya da belirli bir alanda, parkta oyun oynarken hırıltılı, hırıltıya benzer sesler çıkarmaları da herhangi bir sorunun işaretçisi değildir. Çoğu zaman da bu yüzden endişe edilecek bir neden yoktur.

Kedi Hırlaması Ne Zaman Endişe Edilmesi Gereken Bir Konudur

Ettiğimiz gibi kedilerin hırlamaları herhangi bir sorun teşkil etmemektedir ve kedi neden hırlar diye düşündüğümüz her soruda aslında bir problemin habercisi değildir. Ancak kediniz son zamanlarda sürekli hırlama halindeyse ve istikrarlı olarak durmadan hırlıyorsa bu bir sorunun habercisi olabilir. Bu yüzden çok gecikmeden ve atlamadan veterinerimize görünmenizde de büyük fayda vardır.

Elbette bu durumun neden oluştuğunu kedinizin niçin böyle bir davranışta bulunduğunu anlamaya çalışmanız da büyük ölçüde önem arz etmektedir. Çünkü aslında rahatsızlıklardan değil de sadece bir ihtiyacından ötürü de bu tavırda da davranıyor olması oldukça normal de karşılanır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments