in

Kediler Neden Sırtını Kamburlaştırır?

Kediler Neden Sırtını Kamburlaştırır?

Kediler neden sırtını kamburlaştırır ? Bu davranış diğer memelilerde de görülse de çoğu insan, bir kedinin insanları gerçekten şaşırtan bir hareket yapmasını izleyene kadar bunun farkında değildir. Sırtı kambur bir kedi şüphesiz birçok kişi tarafından fark edilmiştir.

Çoğu zaman yolda yürüyen veya bir nesneye doğru yürüyen bir hayvanın dikkat çekmek için sırtını büktüğünü göreceksiniz. Gerçekten inanılmaz bir eylem ve de izlemesi çok keyifli bir şeydir.

Ama kediler neden bu garip şeyi yapar? Bir kedinin sırtı, en kullanışlı uzuvlarından biridir ve onu kullanma şekli oldukça şaşırtıcıdır. Kediler, burunlarını yalamak ve pençelemek gibi bize çok eğlenceli gelen birçok eylemde bulunma eğilimindedir.

Ancak en tuhaf ve en eğlenceli kedi davranışlarından biri, sırtların garip bir şekilde kamburlaştırmalarıdır. Bu sevimli küçük hayvanlar da zaman zaman sıra dışı ve heyecan verici pozisyonlara girerler.

Kedilerin neden sırtlarını kamburlaştırdıkları tam olarak belli değil ama bunun, arka ayakları üzerinde dururken kendilerini dik tutmanın bir yolu olduğu düşünülüyor. Ayrıca, bu tuhaf davranışı izlemeleri oldukça eğlenceli çünkü ilk düşündüğümüzden daha fazla ilgi duyduklarını gösteriyor.

Kedinizin neden sırtını kamburlaştırdığını merak ettiyseniz, kedinizin vücut şeklini korumak için ihtiyaç duyduğu fazladan enerjiye sahip olup olmadığını düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Bu harika bir enerji kaynağı olabilir ve üzerinize atladığında kedinizin ne kadar iyi hissedeceğine şaşırabilirsiniz!

Ayrıca bazı görüşlere göre kediler kendilerini olduğundan daha heybetli ve korkutucu göstermek için bir duruma dikkat kesildiklerinde ya da avlarını korkutmak istediklerinde de sırtlarını kamburlaştırabilirler.

Bu sayede daha büyük ve heybetli göründüklerinin farkında olan bu minik dostlarımız bu şekilde zıplayarak ileri geri rahatlıkla arkalarına dönmeden hareket edebilirler. Bu şekilde bir pozisyonda kalarak gözlerini de diktikleri yerden ayırmadan ileriye ve geriye doğru rahatça hareket edebilmeleri gerçekten de hayret uyandırıcı olduğu kadar izleyenlere keyif veren bir davranıştır.

Kedilerle yaşıyorsanız sırtlarının ne kadar esnek olduğunu sık sık tuhaf yerlere girdiklerinde aldıkları komik şekillerden de fark edebilirsiniz. Bir kedi ile yaşamak gerçekten de çoğu zaman çok eğlencelidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments