in

Kil Maskesi Kullananlar

kil maskesi kullananlar

Eski dönemlerden bugünlere gelen en önemli cilt bakım ürünlerinin başında kil geliyor. Eski dönem kadınlarının cildine ve saçlarına uyguladıkları kil bakım maskeleri bugün kozmetik sektörünün en önemli malzemelerinden birisidir. Kil maskesi kullananlar kilin insan teni üzerinden ne denli olumlu etkileri olduğunu çok iyi biliyorlar. Henüz kil maskesi ile tanışmamış olan kadınlar ise kil maskesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorlar.

Kil Maskesinin Faydaları

Kil hem cilt için hem de saçlar için oldukça faydalıdır. Özellikle ciltlere uygulanan doğal kil maskeleri birçok fayda sağlamaktadır.

  • Bilinen en iyi etkilerin başında ciltteki yağı dengeliyor olmasıdır. Cildiniz aşırı yağlıysa cildinizde biriken bu yağın atılması ve yağ dengesinin korunabilmesi için düzenli aralıklarla kil maskesi yapabilirsiniz.
  • Eğer cilt renginiz matlaştı ve donuk bir görünüme sahip olduysa onu canlandırmak ve daha parlak olmasını sağlamak için kil maskesi kullanabilirsiniz.
  • Eğer cildinizde sürekli olarak sivilcelenmeler ve siyah nokta oluşumları varsa kil maskesi yardımı ile cildinizi derinlemesine temizleyebilir ve ölü hücrelerden kurtularak sivilcelenmeye son verebilirsiniz.
  • Aynı zamanda cildin derinlemesine temizlenmesi ile cildiniz toksinlerden kurtulmakta, tıkalı gözenekler açılmakta ve gözeneklerde sıkılaşmalar oluşmaktadır.
  • Kil maskesi cildiniz için çok iyi bir uyarıcıdır. Cilt yüzeyindeki kan dolaşımını artırarak cilt hücrelerinin hızlı şekilde yenilenmesine neden olmaktadır.
  • Cildi onarıcı özelliğe sahip olan kil maskesi sayesinde düzenli olarak hücre yenilenmesi yaşayan ciltleriniz çok daha geç yaşlanma ve kırışma belirtileri gösterecektir.
  • Her tür cilt tipini besleyen kil maskeleri daha yumuşak ve zamanla pamuk gibi bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Cildinizde güneş lekesi veya sivilcelerden kaynaklı bazı lekelenmeler varsa, düzenli kil maskesi kullanımı sayesinde bu lekelerden kurtulma şansınız olacaktır.

Kil Maskesi Kullanımı

Kil maskesi kullananlar farklı bazı yöntemler uygulamaktadır. Bu yöntemler arasında en çok bilinen ve en çok tercih edilen en doğal yöntem kil ve maden suyunun karıştırılması ve cilde uygulanmasıdır. Cilt tiplerine ve yaşanılan cilt sorunlarına göre kil maskesi hazırlarken papatya suyu, zeytinyağı, bal, süt, limon gibi doğal ürünlerde kullanılmaktadır.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments