in

Siyah saça kına yakmak

Kına saçlar için çok faydalı ve sağlıklı bir malzemedir. Ama bir o kadar da risklidir. Evde kendi imkanlarınızla saçlarınıza kına yakmak istiyorsanız bunun için çok iyi bir araştırma yapmalısınız. Çünkü saç boyalarında olduğu gibi kına da istediğiniz bir rengi tutturmak oldukça zordur. Eğer iyi bir araştırma yapmadan, hangi saç renklerinde kınanın nasıl tuttuğu konusunda bir araştırma yapmadan bilinçsiz bir şekilde kına yakarsanız, sonucu sizin için biraz ağır olacaktır. Kına yakmayı düşünen kadınlar için sarı, kahverengi ya da siyah saça kına yakmak nasıl sonuçlar verir birlikte görelim.

Siyah saça kına yakmak en başarılı sonuçları ize verecektir. Eğer saç renginiz siyahsa, kına yakmak için en ideal rengin siyah saçlar olduğunu bilmelisiniz. Kına kızıl tonların ağırlıklı olduğu bir renktedir. Siyah saçlarınıza kına yaktığınızda ortaya kızıl ışıltıları olan bir siyah saç çıkacaktır. Özellikle güneş ışığında çok güzel bir yansıması ve parlaması olan bu kızıl ışıltılar saçlarınıza hem sağlıklı hem de güzel bir hava katacaktır.

Siyah saça kına yakmak kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Çünkü kına siyah saçlara oldukça çok yakışıyor. Eğer sağlıklı ve kızıl ışıltılı bir siyah saç istiyorsanız size önerimiz kesinlikle kına kullanmak olacaktır. Saç boyalarının aksine saçı besleyen ve çok sağlıklı olmasını sağlayan kınaya en çok yakışan renk siyah saçlardır.

Siyah saça kına yakıldıktan sonra boyanır mı?

Saçlarınıza kına yakmak her ne kadar çok sağlıklı olsa da bir o kadar da riskli ve dönülmesi zor bir süreçtir. Siyah saça kına yakmak isteyenler için bilmeleri gereken çok önemli bir konu bulunuyor. O da kınalı saçların üzerine tekrar boya yapılmadığı oluyor. Yani boyalı bir saça kına yakabilirsiniz. Ancak kına yakılmış olan bir saça, o kına saçtan tamamen çıkmadan boya yapamazsınız. Bu nedenle saçlarınıza kına yakmayı düşünüyorsanız, bundan sonra uzun bir süre sürekli olarak kına ile saçlarınıza istediğiniz rengi, vermeyi ve beyazlarınızı kapatmayı planlamalısınız. Aksi halde, kına yaktığınızda ve istediğiniz renge ulaşamadığınızda, boya ile tekrar eski haline dönmeniz çok uzun bir süre mümkün olmuyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments