in

Kızartmanın yanına ne gider

Kızartma sevmeyen yoktur değil mi? Tek başına patates kızartması ya da biber ve domatesle birlikte hazırlanan karışık kızartma yemekler her yaş grubunun en çok sevdiği yemeklerden birisidir. Sizlerde bu öğün karışık bir kızartma hazırlayacaksanız ve kızartmanın yanına ne gider diye merak ediyorsanız birkaç önerimiz olacaktır.

İçerik Tablosu

Kızartma aslında tek başına da tüketilebilen ve başlı başına doyurucu olan bir yemektir. Daha doyurucu olmasına göre, tam bir öğün olmasına göre ya da yanında hafif bir şeylerle tüketilmesine göre kızartmanın yanına yapabileceğiniz birçok farklı alternatif bulunuyor. Kızartmanın yanına ne gider, nasıl sunum yapılır ve nasıl servis edilir diye araştıranlar için işte kızartmanın yanına en çok yakışan yemek ve atıştırmalıklar;

Mercimek çorbası ve kızartma

Kızartma ağır bir yemek olduğu için tek başına yenildiğinde mideniz için biraz zorlayıcı olabiliyor. Onu yumuşatabilmenin en güzel yolu ile kızartmadan önce bir kase mercimek çorbası tüketmek oluyor. Eğer bu öğün masanızda karışık kızartma varsa, onun yanına mercimek çorbası yapabilirsiniz. Kızartmayı yemeden önce bir kase çorba ile midenizin açlığını hafifletebilirsiniz.

Salçalı makarna ve kızartma

Kızartma en doyurucu yemeklerden birisidir. Soslu olması ve sizi ekmek tüketimini yöneltmesi onun tek başına bile doyurucu olduğunun en güzel göstergesidir. Ancak ekmek tüketmek istemeyenler için kızartmanın yanına yakışan en iyi ana yemeklerden birisi salçalı makarna olacaktır. Birbirini tamamlayan bu iki efsane lezzet ile çocuklarınızın kalbinizi kazanabilirsiniz. Her yaş grubu için bu ikili hep çok sevilen yemeklerdir. Kızartmanın yanına ne gider diye merak edenler için eğer doyurucu olsun istiyorsanız bu yanıt kesinlikle salçalı makarnadır.

Bulgur pilavı ve kızartma

Doyurucu bir öğün için damağınıza hitap eden ve kolay bir şeyler hazırlamak istiyorsanız karışık kızartma çok güzel bir seçim olacaktır. Yanına yapacağınız bulgur pilavı ile çok sağlam bir öğün hazırlayabilirsiniz. Akşam yemeği için biraz ağır olsa da özellikle öğle yemeği saatinde bulgur pilavı ve kızartma ikilisini tercih edebilirsiniz.

Yoğurt ve kızartma

Yoğurt ve yoğurtla hazırlanmış meze ve çorba türü yemekler kızartma ile oldukça uyumludur. Kızartmanın yanına ne gider diye araştıranlar için kızartmanın ağırlığını tolere edecek hafif bir şeyler isteyenler varsa bir kase süzme yoğurt tercih edebilirler. Ya da yoğurt ile hazırlanmış soğuk bir kase çorba kızartmaya çok yakışacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments