in

Kolonya Saçı Beyazlatır Mı

KOLONYA SAÇI BEYAZLATIR MI

Kolonya, millet olarak evimizde bulundurduğumuz neredeyse geleneksel diyebileceğimiz bir üründür. Kolonya son zamanların getirdiği covid-19 tehdidinden korunmak amaçlı da dezenfekte edici olarak evlerimizde, çantalarımızda her yerde bulunuyor. Birçok kişi tarafından kolonya Saçı Beyazlatır Mı sorusu soruluyor. Kolonya etil alkolden üretilen kimyasal bir üründür. İçinde barındırdığı kimyasallar dolayısı ile saçta beyazlamalara sebep olabilir. Saçta kolonyanın beyazlatma etkisinin olması için saça uzun süre ve çok fazla kolonya sürülmüş olması gerekir.

İçerik Tablosu

Kolonya Ne Oranda Saçta Değişime Sebep Olur?

Saça kolonya sürmek birçok kişinin alışkanlığı haline gelmiştir. Nadir olarak saça sürülen kolonya saç için çok fazla tehdit oluşturmaz. Saçı uzun süre ve bol miktarda kolonyaya maruz bırakmak ise saçın yapısını bozabilir. Saçlarında değişiklik isteyen birçok kişi saç boyalarını kimyasal olarak görüp saçlarına sürmek istemezken bu değişimi kolonya ile sağlamak istiyor. Kolonyanın da kimyasal bir ürün olduğu ve saça zarar vereceği unutulmamalıdır. Kolonya Saçı Beyazlatır Mı sorusu günden güne artarak sorulmaya devam ediyor. Saçlarınızın uzun süre kolonyaya maruz bırakılması durumunda saç renginizin solduğunu görebilirsiniz.

Hassas Ciltlerde Kolonya Kullanımı

Kolonya Saçı Beyazlatır Mı sorusuna cevaben saçın rengini açabileceği fakat beraberinde birçok zarar verebileceğini söyleyebiliriz. Kolonya saçın yapısını bozabilecek kimyasallara sahiptir. Saçın pH dengesini bozarak saçın yıpranmasına sebep olur. Hassas cilde sahip kişilerde kolonya saç derisinde alerjik tepkilere neden olabilir. Kolonya saçlarda kepeklenmeye, aynı zamanda mat ve cansız görünüme sebep olur. Saçın dengesini bozan kolonya saçların yıpranıp dökülmesine etki eder.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments