in

Köpek Kulübesi Temizliği & Temizlik Önerileri

Patili dostlar, kirlenmekten çekinmezler. Mutlu ve sağlıklı evcil dostlarınız; beraber koşmak, kendi aralarında güreşmek, zaman zaman da kazı yapmak isteyebilirler. Sevimli dostlarınızın eğlencesinden sonra köpek kulübesi temizliği yapmak hayvan bakımının en eğlenceli kısmı olmayabilir ancak önemlidir. Diğer yandan salgınları önlemek için alınması gereken hijyen tedbirleri vardır. En mühimi ise kulübesinin patili dostların sağlığı için uygun sıcaklıkta tutulabilmesidir. Yalıtımlı köpek kulübesi tercih etmek ise bu yolda ilk adımdır. Hayvan gribi salgınları, iyi temizlik protokollerinin ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor. Mandu’nun dayanıklılığı ve kaliteyi esas alan iş ahlakından doğan destekleyici ürünleri, dostlarınızın sağlığı ve konforu söz konusu olduğunda daima yanınızdadır.

İçerik Tablosu

Köpek Kulübesi Ne Sıklıkta Temizlenmelidir?

Genel olarak birden fazla patili dost sahiplendiyseniz yahut bir barınak görevlisi iseniz, kulübeleri günlük olarak dezenfekte etmelisiniz. Her şeyin ayrı ayrı dezenfekte edilmesi gerekiyor. Kaseler, yatak takımları, oyuncaklar – hayvan kulübelerinde sorun yaratmasıyla ünlü patojen türlerinin yayılmasını önlemek için çivilenmeyen her şeyin dezenfekte edilmesi gerekir. Bununla birlikte, derin temizliği ne sıklıkta yapılacağı köpek kulübesinin nasıl kullanıldığı, yapıldığı malzemeler ve içeride mi yoksa dışarıda mı bulundurulduğu gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Dışarı kullanımı için tercih ediliyor ise Mandu ısı yalıtımlı köpek kulübesi sağlık ve hijyen dengesi için biçilmiş kaftandır.

Bireysel köpek ebeveynlerinin kulübeyi 2-4 haftada bir temizlemeleri tavsiye edilirken; profesyonel evcil hayvan pansiyonları, hayvan barınakları, bakım evleri ve kulübe kullanan diğer işletmeler daha sık bir temizlik programı uygulamalıdır. Aynı şekilde bir köpek kulübesinde birden fazla hayvan dost barınıyorsa veya dostunuz aktif bir cinsse, daha fazla dağınıklık yapma eğiliminde olabilir ve daha sık temizlik gerektirebilir. Unutulmamalıdır ki temizlenmesi gereken sadece kulübe değildir, birçok durumda sevimli dostunuzun da sık aralıklarla temizlenmesi gerekebilir.

Temizlik Kadar Önemli Diğer Etken: Yalıtımlı Köpek Kulübesi

Hayvan dostlarınızın uyuması veya açık alanda çok vakit geçirebilmesi için, bahçenize uyumlu bir ürün ile onların kış boyu sıcak kalabilmesini sağlayabilirsiniz. Sıcaklıkların düştüğü dönemlerde evcil dostlarınızın evde istirahat etmesine izin vermek genellikle en pratik çözüm, onun eğlence için dış mekanda daha fazla vakit geçirmesini isteyebilirsiniz ve bu durumlarda her hava koşuluna uygun bir ürüne ihtiyacınız vardır. Tüylü dostlarınız dışarıdayken bilhassa kışın, çetin hava koşullarından korunabileceği hijyenik ve sıcak birer barınağa ihtiyaç duyarlar. Soğuğa maruz kalan bir evcil dost hipotermi tehlikesi ile burun buruna kalabilir. Köpek kulübesi patili dostu kuru tutabilse bile sağlıksal durumu için ürün aynı zamanda dostunuzun vücut sıcaklığını da stabil tutabilmeye yardımcı olmalıdır. Isı yalıtımlı köpek kulübesi dışarıda bulunduğu zaman dilimde, patili dostunuzun sağlıklı kalmasına destek olur.

Hijyenik ve Sağlıklı Dostlarınız İçin Doğru Köpek Kulübesi

Patili dostlarınız genellikle kulübelerini temiz tutmayı severken bazen kazalar olabilir. Bu durum özellikle yavrular veya bazı özel durumları olan büyük evcil dostlar için geçerli olabilir. Bir kaza olursa kulübe hemen temizlenmelidir. Yatak takımlarını, oyuncakları, yemek kaplarını veya kirlenmiş olabilecek diğer nesneleri yıkadığınızdan emin olun. Köpek kulübesini temizlemek için beklemeyin, çünkü bu dostunuzun hastalanma riskini artırır. Mandu, hayvan dostlarımızın konforu ve sağlığı için en güvenilir ve doğa dostu ürünleri özel tasarımları ile buluşturur. Sağlıklı ve birbirinden şık ürünlerini iklimlendirme hususunda da geliştirerek iç rahatlatan ürünler sunuyor.

Mandu’da çeşitli boyut ve tasarımlarda ahşap köpek kulübesi modelleri, hayvan dostunuzun mutlu yuva arayışı göz önünde bulundurularak için üretilir. Tercih edeceğiniz köpek kulübesi ürünler konulduğu her ortama modern görüntüsü ile de canlılık katacaktır. Mandu’ya göz atarak yenilikçi ürünler bulabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments