in

Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir

KULAK KIKIRDAĞI NE ZAMAN İYİLEŞİR

Toplumumuzda özellikle kadınlar aksesuar olarak köpek kullanmayı fazlaca tercih eder. Kadın erkek fark etmeksizin son dönemlerde küpe kullanımı yaygındır. Kulağını deldirmeden küpe kullanmak isteyen kişiler mıknatıslı küpeleri tercih ediyor. Kulağını deldirerek küpe kullanmak isteyen kişilerin kulak kıkırdağında delik açtırması gerekir. Peki Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir? Kulak kıkırdağının iyileşme süresi herkeste aynı değildir. İstisnai olsa da bazı kişilerde kulak kıkırdağının iyileşmesi bir yıla kadar sürebilir.

İçerik Tablosu

Kulak Kıkırdağı Nasıl Daha Hızlı İyileşir?

Kıkırdak delindikten sonra küpenin 12 hafta delinen bölgede takılı kalması tavsiye ediliyor. Kıkırdak bölgesinin enfeksiyon kapmaması için temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Mümkün olduğunca delikli bölgenin şampuan, sabun ve saç spreyi gibi maddelerle temas etmesinden kaçınılmalıdır. Eğer herhangi bir temas durumu yaşanırsa temaslı bölgenin bol miktarda su ile yıkanması tavsiye edilir. Delme işleminin hemen ardından kırmızılık ve şişme durumu gözlemlenebilir. 48 saat içerisinde bu durum yavaş yavaş ortadan kalkacaktır. Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir sorusuna ortalama 10 gün cevabını verebiliriz.

Kulak Kıkırdağımı Deldikten Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kıkırdağınızı deldirdikten sonra küpe kullanımını düzenli bir şekilde sürdürmeniz tavsiye edilir. Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir sorusuna kıkırdak bölgesindeki temizliğe dikkat edilmezse iyileşme sürecinin uzayacağı cevabını verebiliriz. Gerekmediği sürece küpelere dokunmamak ve delik bölgeyi olabildiğinde temiz ve kuru tutmak iyileşme sürecini hızlandırır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments