in

HarikaHarika ÜzücüÜzücü ŞaşırtıcıŞaşırtıcı AnlamadımAnlamadım SevdimSevdim SevmedimSevmedim

Layt erkek ne demek, kimlere layt erkek denir

Son yıllarda ülkemizde kullanılan tabirlere bir yenisi eklendi. O da layt erkek tabiri. Aslında oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan layt erkek söyleminin kimlere ve neden söylendiği en çok araştırılan konulardan birisidir. Layt erkek ne demek ve kimlere layt erkek denir sorularına yanıt arıyorsanız sizlere kısaca bu tabiri açıklamaya çalışalım.

Layt erkek ne demek diye merak ediyorsanız aslında layt kelimesinden yola çıkarak bu söylemin anlamını çıkarabilirsiniz. Layt kelimesinin asıl hali Light şeklindedir. İngilizce bir kelime olan Light kelimesinin okunuşu layt şeklinde olduğu için dilimize bu şekilde yerleşmiştir.

Layt kelimesini özellikle gıda alanında çok sık duyuyoruz. Daha hafif, daha az yağlı, daha az kalorili ve aslında daha sağlıklı olan yiyeceklere layt yiyecekler deniyor. Bu kelimenin bir erkekle nasıl bağdaştırıldığını düşündüğünüzde, düşük etkisi olan erkeklere layt benzetmesi yapılıyor.

Layt erkek ne demek diye merak edenler için kılıbık, kadın karşısında bir etkisi olmayan, karısının sözünden çıkamayan ve ondan çekinen erkekler kastediliyor. Maço erkeklerin tam tersi davranışlarda bulunan erkekler layt erkek olarak adlandırılır. Aslında biraz alaycı bir yaklaşım olan layt erkek söylemi pasif erkekler için kullanılıyor.

Layt erkek seven kadınlar

Layt erkek ne demek ve kimlere layt erkek diye merak edenler yaptıkları araştırmada pasif olan erkeklerin layt erkek olduklarını görebiliyor. Ancak bu her ne kadar maço erkekler arasında kullanılan alaycı bir tavır olsa da bazı kadınlar layt erkekleri seviyor.

Bazı kadınlar baskın karakterde oluyor. Bir erkeğin sözüyle hareket etmeden kendi bildikleri ve kendi dorularına göre yol alıyorlar. Bu kadınlar hayatında maço erkek istemiyor. Çünkü bu durum çok büyük çatışmaları da beraberinde getiriyor. Bir ilişkide erkek ve kadın baskın karakter olduğunda anlaşmak mümkün olmuyor. Mutlaka bir tarafın diğer taraftan daha pasif, daha sakin olması gerekiyor. İşte bir ilişkide kadın baskın olursa, onunla mutlu bir ilişki kurabilmek sadece layt erkeklerin harcı oluyor. Ve bu durumlarını bilen kadınlar seçimlerini yaparken layt erkek istiyorlar.

Layt erkek ne demek araştırması son yıllarda daha da arttı. Çünkü kadınlar güçlendikçe layt erkeklere olan ilgi artıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments