in

Lol ne demek – Lol ne anlama gelmektedir?

 

İçerik Tablosu

Sosyal mecralarda ve internet ortamında karşımıza çıkan birçok kelime bulunmaktadır. Bu kelimeler genellikle kısaltılması ile kullanılırken, anlamlarını anlamakta bir o kadar zorlaşmaktadır. Lol kelimesi ise manasını anlamakta zorluk çektiğimiz kelimelerin başında gelmektedir. Eğer sizde lol kelimesinin anlamını bilmiyorsanız, lol ne demek hakkındaki yazımıza göz atmanızda fayda var.

Lol Ne Demek ?

Lol kelimesi laugh out loud İngilizce kelime söz öbeklerinin kısaltılmış halidir. Lol kelimesi şiddetli kahkaha atma ve durmaksızın gülme anlamlarını taşımaktadır. Sosyal mecralarda lol olarak kullandığımız sözcüğü aslında lol ne demek türkçe bağlamında “acayip komik” durumlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Lol ne demek ingilizce ?

İngilizce dilinde lol demek laugh out loud kelimelerinin hızlı kullanım açısından simgeleştirilmiş söz halidir. Laugh out loud söz öbeği İngilizce dilinde sıklıkla kullanılmaktadır. İngilizce dilinde de kahkaha atmak manalarına gelmektedir.

Lol ne demek fransızca ?

Lol kelimesi aynı diğer dillerde olduğu gibi Fransızca dilinde de kahkaha atmak anlamlarına gelir. Komik durumlarda kullanıla lol kelimesini bir duruma çok güldüğünüz zamanlarda kullanabilirsiniz. Lol kelimesinin Fransızcası da diğer dillerle aynı anlama gelmektedir.

Lol ne demek türkçe ?

Lol sözcüğü dilimizde aşırıcı derecede gülme, kahkaha manalarının simgelerini taşımaktadır. Kahkaha atma, gülme gibi durumları açıklayan lol kelimesi diğer dillerde olduğu gibi Türkçe dilinde de aynı anlamlara gelir. Lol kelimesi Türkçe bir kelime olmayıp dilimiz içerisinde yer almaz.

Lol Oyunu

Lol kelimesi sadece kahkaha atma anlamlarını taşımamakla beraber online bir oyunun da kısaltılmış halidir. League of Legends adlı oyunun kısaltılmış hali olan lol kelimesi bu oyundan bahsedildiği zamanda kullanılabilir. Bir arkadaşınız size “hadi lol oynayalım” dediğinde size güldüğünü ifade etmez, lol ne demek konsuunda size League of Legends adlı oyundan bahsetmektedir.

Lol Kelimesinin Kullanım Yerleri

Lol kelimesi birçok sosyal mecrada ve internet ortamında kullanabiliriz. Komik videoların altında çok güldüğümüzü belirtmek amacıyla kullanırken kahkaha attığımız bir resmin altına da yazabiliriz. İnstagram, facebook gibi sosyal medya platformlarında lol kelimesini kullanabilirken yaşamımız içerisinde de lol kelimesini arkadaşlarımızı ve yakınlarımıza söyleyebiliriz.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments