in ,

Priv Ne Demek? Sosyal Medyada Priv Ne İfade Eder?

priv ne demek

Son yıllarda artan sosyal medya çılgınlığı ve buna bağlı olarak her gün hayatımıza yeni bir kavram girmekte. Sosyal medyanın meydana getirdiği priv kavramı da bunlardan bir tanesi. Birçok insanın merak ettiği konu ise priv ne demek, sosyal medya platformlarında priv ne anlama gelmekte bağlamındadır. Eğer sizde bu soruların cevabını merak ettiyseniz priv ne demek adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Priv Ne Anlama Gelmektedir?

Priv kelimesi şahısa özel, mahremiyeti bulunan, kişiye ait olan, kişisel anlamlarına gelmektedir. Tam manasıyla özel anlamını barındırmaktadır.

priv ne demek

Priv Ne Demek, Priv’in Sosyal Medyada Anlamı?

Genel anlamıyla privin şahsa özel olduğunu belirtmiştik. Sosyal medya platformlarında ise aynı hayattaki gibi özel alanlar oluşturmak amacıyla insanlar hesaplarını gizli ve kendine özel hale getirebilmektedir. Böylelikle yabancı kişilerin hesaplarını görmelerine engel olmaktadırlar. Bu hesaplarda priv hesap adı verilmektedir.

Priv Kelimesi Hangi Kelimenin Kısaltılmış Halidir?

İngilizce’ de bulunan “private” kelimesinin kısaltılmış halidir. Aslında priv diye bir kısaltma kullanmak Türkçe içerisinde birçok anlam sorununu yanında getirmektedir.

Priv Kelimesi Konuşma Dilinde Kullanılabilir mi?

Priv ne demek sorusuna yanıt arayan insanların diğer bir merak ettiği konu ise priv kelimesinin gerçek hayatta kullanılıp kullanılamayacağı hakkındadır. Priv kelimesini private olarak gerçek hayatta rahatlıkla kullanıbilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments