in

Lolita Ne Demek? Lolita manası iyi bir şey mi ?

Lolita Ne Demek?

Lolita kelimesi anlamını bilmeyen kişi tarafından hem tuhaf olarak karşılanan, hem de müstehcen olarak görülen kelime olarak biliniyor. Aslında lolita kelimesinin anlamı bu değildir. Lolita kelimesinin anlamını çoğu kişi bilmese bile, çok kişi tarafından kullanılan bir kelimedir. Kelime anlamı olarak ergenlik dönemine girmiş olan bir kızın, kendi yaşıtlarından daha büyük göstermesi ve aynı zamanda olgun erkekler gözünde çekici olarak görülüyor olmasıdır. Bu görünüşte olan kızlara lolita denmektedir.

Ülkemizde genellikle sosyete kesiminde kullanılan bir kelimedir ve halk arasında çok fazla bu kelime tercih edilmemektedir. Lolita kelimesi bazen filmlere konu olmuş, bazen ise ünlü yazarların kitaplarında geçmiştir. İlk olarak ise, rus yazar Vladamir Nabakov’un bir romanında geçmiştir. Bu roman ise 1955 yılında kaleme alınmıştır.

Lolita Hangi Anlamlara Geliyor?

Lolita kelimesi kelime anlamı olarak bir kaç farklı anlamda kullanılıyor ve biliniyor. Anlam olarak aynı olsa bile, söyleniş tarzı olarak değişik anlamlar ifade edebilmektedir.

Türkçemiz de az kullandığımız bu kelimenin anlamlarını şu şekilde sayabiliriz.

  • Cinsel çekiciliği fazla olan genç kız için söylenen ve anlam ifade eden bir kelimedir.
  • Baştan çıkarıcı ve seksi olan kızlara söylenen lolita kelimesi mevcuttur.
  • Erken gelişmiş ve yaşıtlarından büyük gösteren ergen kız anlamında kullanılır.

Lolita diye adlandırılan ve çekici olarak görülen bu kızlar, hem görünüş olarak hem de kıyafet tarzı olarak diğer akranlarından farklıdır. Genelde dekolte kıyafetlerin yanısıra, mini etek giymeyi severler. Büyüklerin yapmış olduğu makyaj gibi ve hatta daha fazla, abartılı bir makyaj ile onlara özenirler. Bu durum doğal olarak büyük erkeklerin gözünde onların daha fazla ilgi çekmesini sağlar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments