in

Mimari Özellikleriyle Vadi İstanbul Avm

Son yüzyılın en çok ziyaret edilen alışveriş yerleri arasında avmler gelmektedir. İnsanlar buralara gidince; giyimden gıdaya, eğlenceden çeşitli aktivitelere kadar birçok ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. İçerisinde aranılan birçok markanın bir arada bulunduğu, ailenin bütün fertlerine hitap eden bu alışveriş merkezlerinin sayıları da gün geçtikçe artmaktadır. Bunlara son örnek teşkil eden yerler arasında da Vadi İstanbul Avm gelmektedir.

Mimari görüntüsünün çok güzel olduğu bu merkez, görünce insanda büyük bir hayranlık uyandırmaktadır. Ayrıca bütün çevresinin yeşil alanlarla kaplı olması, hem doğa hem de mimari güzellikleri bakımından göz alıcıdır. Ulaşım bakımından kolay bir yerde bulunan, otopark sorunu yaşanmayan avmye gittiğinizde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Vadi İstanbul avm 2017 yılında hizmete açılmıştır. İçerisinde 270 den fazla mağaza bulunmaktadır. İstediğiniz markaları rahatlıkla bulabileceğiniz, kadın-erkek-çocuk giyimlerini istediğiniz çeşitlikte ve çoklukta görebileceğiniz bir yerdir. Hatta avmden içeriye girdiğinizde hangisine bakacağınıza şaşıracağınız özelliktedir. Tertemiz ortamı ve mükemmel ışıklandırmaları ile göz kamaştırıcı güzelliklere sahip bir yer durumundadır.

Alışverişten başka burada, özel günlerde gösteriler de yapılmaktadır. Animasyon gösterileri, canlı müzikler özellikle çocuklar bakımından rağbet edilmektedir. Ailecek yemek yiyebileceğiniz yerler olmakla birlikte, aperatif atıştırmalıkların bulunduğu fast food mekanlar da bulunmaktadır. Sıcak ya da soğuk bir şeyler içmek için kefelerin bulunduğu bu yer, her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şekilde yapılmıştır.

Ayrıca avm içerisindeki sinema salonlarından faydalanarak, güzel bir film keyfi de yapabilirsiniz. Üç ya da daha fazla boyutlu filmleri seyredebilme imkanına da sahipsiniz. Çocuklar için her şeyin düşünüldüğü vadi İstanbul avm içerisinde çocuk eğlence yerleri de bulunmaktadır.

Vadi İstanbul Avmye Ulaşım

Vadi İstanbul avm Sarıyer’e bağlı Ayazağa bölgesinde bulunmaktadır. Yeni şehirleşmiş olan vadi İstanbul evleri burada muhteşem görüntüleri ile dikkat çekmektedir. Binlerce konutun inşa edildiği yerleşim bölgesinde, birçok tesiste yapılmıştır. Bunlardan birisi de avm olmuştur. Çevre halkın ve diğer çevredeki insanların kullanabilmesi için, modern tarzda yapılan avmye farklı şekillerde ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız olsun ya da olmasın, ulaşım olarak kolay bir yerde olması burasını biraz daha cazip bir hale getirmektedir. Metro- metrobüs, toplu taşıma otobüsleri ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi ücretsiz servislerle de avmye gelebilirsiniz. Özel aracı ile gelenler için 11.500 araçlık açık otoparkının da olması artı bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Burası İstanbul’un ikinci büyük otoparkına sahip bir yerdir.

 

Avmelerin Yaşantımızdaki Yeri

Önceden alışveriş yapmak için şehir içinde çarşılarda bulunan mağazalara gidilirdi. Bayan için farklı yere, erkek ve çocuk için farklı yerlere gidilmesi gerekirdi. Aynı gün içerisinde birçok mağazaya gidilmesi ve deneme kabinlerinde onlarca ürünün giyilmesi insan üzerinde haliyle büyük bir yorgunluk oluştururdu. Alışveriş sırf giyimden ibaret değil tabi ki. Elektronik bir eşya da almak isteyebiliriz. Farklı markaların bulunduğu adresler de haliyle farklıydı.

Hem giyim hem gıda ve de elektronik eşya alma ihtiyacımızın bir günde halledilmesi oldukça zor olduğu o günlerde; farklı bir şeyler ortaya çıkarılmak istendi. Gerek çalışan insanların fazla vakitleri olmaması, gerekse modernleşen ülkelerde modern alışveriş yöntemlerini kullanmamız gerektiğinden dolayı avmler hayatımıza girmeye başladı.

İlk yapılan avmler büyük bir çarşı niteliğini taşırken, son yıllarda yapılanlar ise yüzlerce dönüm arazi üzerine inşa edildi. İçerisine ihtiyaç olan her şey konuldu. Sinemalar şehir içlerinden avmlere alındı. Böylelikle insanların alışveriş sonrası bir aktivite yapmaları için kişilere imkan sağlanmış olundu.

Şehirleşmenin çok olduğu ülkemizde alışverişin insan üzerinde olan yükünü kaldırıp, eğlenceli bir hale sokulmasında avmlerin rolü büyüktür. Eskiden yapamadığımız; bir gün içerisinde birçok işi yapabilme olanağı buralarda mümkündür. Vadi İstanbul avm bütün bu saymış olduğumuz kolaylıkları da içerisinde barındıran bir yerdir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments