in

Mobil ağ kullanılamıyor ne demek

Cep telefonlarımız artık vazgeçilmezlerimiz oldular. Cep telefonları ile konuşmaktan öte internet kullanımını daha sık tercih ediyoruz. Mobil hatlarımıza bağlı olan mobil ağ kullanımı ile nerede olursak olalım aktif bir internet kullanım hakkına sahip oluyoruz. Cep telefonlarımız üzerinden internet kullanırken bazen Mobil ağ kullanılamıyor diye bir uyarı olabiliyoruz. Bu uyarıyı aldığınız zamanlarda cep telefonlarınızın internet kullanımının aktif olmadığını bilmelisiniz. Peki, mobil ağ kullanılamıyor ne demek? Hangi durumlarda mobil ağ kullanılamaz bir duruma gelebiliyor? Ve bu durum ile karşılaştığımızda neler yapmamız gerekiyor?

Öncelikle mobil ağ kullanılamıyor ne demek sorusunu yanıtlayalım. Eğer cep telefonlarınızda mobil ağ kullanılamıyor uyarısı alıyorsanız bu cep telefonlarınızda, mobil hatlarınıza bağlı bir internet ağının olmadığı anlamına geliyor. Bu durumda cep telefonlarınızla internet gerektiren hiçbir işi yapamayacağınızı bilmelisiniz. Eğer cep telefonlarınız mobil ağ kullanılamıyor diyorsa sosyal medya hesaplarınıza giriş yapamazsınız. Whatsapp, bip ve telegram gibi mesajlaşma uygulamalarını kullanamazsınız. Online alışveriş sitelerine ve indirmiş olduğunuz tüm uygulamalara giriş yapamazsınız. Ve eğer cep telefonlarınız üzerinden mobil oyunlar oynuyorsanız, mobil ağınız kullanılamıyorsa bu oyunları oynayamazsınız.

Mobil ağ cep telefonlarınızda ne zaman kullanım dışı kalır

Mobil ağ kullanılamıyor ne demek sorusunun yanıtını vermiştir. Eğer cep telefonlarınız üzerinden yoğun bir şekilde internet kullanımı sağlıyorsanız mobil ağınızın devre dışı olması sizin için oldukça önemli ve bir an önce çözülmesi gereken bir durumdur. Cep telefonlarınızda mobil ağınızı kullanılabilir hale getirebilmek için de öncelikli olarak bu sorunun neden kaynaklandığını anlamanız gerekecektir.

Cep telefonlarınız mobil ağ kullanılamıyor uyarısı veriyorsa öncelikle mobil hattınızın çekip çekmediğini kontrol etmelisiniz. Yolculuk esnasında ya da mobil vericilerin kapsama alanı dışında cep telefonlarınız çekmiyorsa mobil ağınız da kullanılamıyor olacaktır. Mobil ağınızın yeniden aktif olabilmesi için cep telefonu hattınızın kapsama alanına girmelisiniz.

Mobil ağ kullanılamıyor ne demek diye merak edenler için neden kullanılamadığı konusu da merak edilenler arasındadır. Eğer genel bir operatör ağ sorunu varsa mobil ağ kullanımınız devre dışı kalacaktır. Bulunduğunuz bölgede olan genel bir operatör arızası veya bakım nedeni ile yapılmış olan bir kesinti mobil veri kullanımınızı da engelleyecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments