in

AnlamadımAnlamadım ÜzücüÜzücü SevmedimSevmedim HarikaHarika ŞaşırtıcıŞaşırtıcı SevdimSevdim

Wifi giriş yetkilendirme gerektirir ne demek

Wifi kelimesi hayatımızın en önemli kelimelerinden birisi haline geldi. Mobil hatlarımızın internet kullanımı kısıtlı olunca wifi kullanımlara büyük önem veriyoruz. Evlerde, işyerlerinde ya da gittiğimiz cafe vb. sosyal alanlarda wifi mevcut ise mobil kullanımı devre dışı bırakarak hemen wifi bağlantısı alıyoruz. Zaten birçok wifi kullanıcısının sınırsız kullanım hakkı olduğunu düşündüğünüzde en ekonomik ve en mantıklı yöntem wifi kullanımı oluyor. Ancak bazen wifi kullanımlarımızda bazı hatalar ya da uyarılarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan Wifi giriş yetkilendirme gerektirir ne demek sorusuna bir yanıt arıyorsanız gelin buna birlikte bakalım.

Wifi giriş yetkilendirme gerektirir ne demek diye araştıranlar için bu hata ya da uyarı cep telefonu ya da tabletlerinizle wifi üzerinden internete girerken karışınıza çıkabiliyor. Bu tür bir uyarı ile karşılaştığınızda, sorunu çözmeden wifi kullanımın yapılamıyor. Bu sorun İOs işletim sisteminden ziyade daha çok android cihazlarda görülüyor. Sizlere anlatılan birkaç aşamalık işlemleri yaptığınızda sorun ortadan kalkıyor. Ve en güvenli şekilde wifi kullanımına devam ediliyor.

Wifi giriş yetkilendirme işlemi nasıl yapılıyor

Wifi giriş yetkilendirme gerektirir ne demek sorusuna yanıt aldıktan sonra bu sorun ile karşılaştığımızda ne yapmamız gerektiği bilmemiz gereken ikinci adım oluyor. Bu uyarı ile karşılaştığınızda aşağıda belirtilen birkaç işlemi yapmanız gerekiyor.

  • Eğer wifi giriş aşamasında girmek istediğiniz wifi ismini görüyorsanız ve buna rağmen Wifi giriş yetkilendirme gerektirir uyarısı ile karşı karşıya geliyorsanız Wifi’yi unut diyerek komple çıkış yapmalısınız. Wifi ağından çıktıktan sonra tekrar bağlanmalı ve şifre girerek resetlemelisiniz.
  • Wifi bağlantısını aldığınız modemi kapatabilirsiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra modemi tekrar açabilir ve wifiye giriş yapabilirsiniz.
  • Wifi giriş yetkilendirme gerektirir hatası DNS ayarlarınızla ilgili olabilir. Bunun için kullanmakta olduğunuz wifi sağlayıcıdan destek alıyor olmalısınız. Wifi giriş yetkilendirme gerektirir ne demek diye araştırdığınızda DNS hataları ile karşı karşıya kalıyorsanız bu aşamanın teknik bir süreç olduğunu bilmelisiniz.

Tüm bu aşamaları denediğinizde Wifi giriş yetkilendirme gerektirir sorununuz büyük ihtimalle ortadan kalkacaktır. Ancak bu aşamalara rağmen sorun devam ediyorsa bu durumda internet servis sağlayıcınızdan teknik destek alıyor olmanız en doğru adım olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments