in ,

Netflix’e Daha Az Ödeme Yapmanın Yolları

October 25, 2017 - Bydgoszcz, Poland - A remote control is seen being held in front of a television running the Netflix application on October 25, 2017., Image: 353944902, License: Rights-managed, Restrictions: * France Rights OUT *, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Zuma Press - News

Netflix, günümüzde en çok sevilen dizi ve film izleme kanallarından biri. Kendi uygulaması ile dizi ve film izleme ve hd olarak tüm dizi ve filmlere erişme imkânı sunan ve internetsiz ortamda dahi izlemeye izin verilen bu içerikler, Netflix severler tarafından ilgi ile takip ediliyor olsa da bildiğiniz gibi Netflix, ücretli bir platform bu nedenle ücretli platformdan bir şeyler izlemek için, abonelik ücretini ödemiş olmanız gerekiyor. Netflix abonelik yöntemi ile ücretlendiriliyor ve üç tip abonelik yöntemi mevcut. Bu ücret bazılarına pahalı geliyor çünkü aylık 50 TL’ye varan abonelik ücretleri söz konusu, peki Netflix’e daha az ödeme yapmanın yolları nelerdir? Neden netflix almalıyız? Hepsinin cevabını bu yazıda vermeye çalışacağız.

İçerik Tablosu

 

Neden Netflix Almalıyız?

Netflix’i tercih etmenin çok nedeni var, aşağıda liste halinde tercih etme nedenlerinizi belirttik.

 

  • Donmadan yüksek kalitede film izleme imkânı sunması.
  • Televizyondan film ve dizi izleme imkân sunması
  • Dizilerin veya filmlerin ilk olarak Netflix’e gelmesi ve bazı bölümleri izlemek için uzun günler boyu beklemenize gerek olmayışı
  • Her anlamda yüksek kalite izleme imkânı
  • İnternet üzerinde olmayan pek çok filmi izleme imkânı sunması
  • Bölümleri kaçırma derdi veya yeni bölüm arama derdinin olmaması gibi pek çok artıya sahiptir.

 

Netflix Paketleri

Netflix’in abonelik ücreti ödenerek satın alınabilecek paketleri aşağıda verilmiştir.

Temel Paket

Ayda 16 TL ödeme yapmanız gereken bu paketi satın aldığınız zaman Netflix’i sadece tek bir cihazdan kullanabiliyorsunuz. Örneğin siz televizyondan Netflix’i açarken aile veya arkadaşlarınızdan birisi sizin hesabınıza girebiliyor ancak bir şeyler izleyemiyor, yazımızı okumaya devam ettiğiniz zaman üst paketlerde böyle bir sorun olmadığını göreceksiniz. Ayrıca bu paket sadece 720 p çözünürlük sağlıyor yani Ultra HD imkânı sunmuyor.

Standart Paket

Genelde en çok tercih edilen bu pakettir. Aylık ücreti 28 liradır. Bu pakete abone olursanız 1080p kalitede film ve dizileri izleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda aynı anda iki cihazın bağlanmasına izin veriliyor, yani televizyondan biri izlerken, bilgisayardan başka bir film başka birileri tarafından izlenebiliyor. Örneğin aileniz veya arkadaşlarınızdan birisi izlemek istemediğiniz bir filmi açtı, ancak siz de başka bir film izlemek istiyorsunuz, bu durumda temel paket alırsanız bunu yapamazsınız. Standart ve Premium paket almanız gerekmektedir.

 

Premium Paket

Bu paketin aylık ücreti 42 TL’dir. Aynı anda 4 cihaza kadar bağlanma imkânı veriyor. Yani aynı anda 4 farklı kişi aynı veya farklı bir filmi, diğer cihazlardan izleyebiliyor. Üstelik 2160p (2K) görüntü kalitesinde izleme imkânı sunuyor. Görüntü kalitesi her ne kadar yüksek olsa da internet hızınız durumu çok etkiliyor. Örneğin 2 K filmi donmadan izlemek için en az 18 Mps hızda bir internetiniz olmalıdır. Ancak diğer yayınlar için 3-6 Mps arasında bir internet hızı yeterli olacaktır. İnternet hızınızı bilmiyorsanız hızlı bir şekilde hemen hesaplayabilirsiniz.

 

Abonelik Ücretinden Nasıl Tasarruf Edilir

Netflix’e daha az ödeme yapmanın yolları yazımızda sıra geldi en önemli konuya. Temel paket üzerinden gidecek olursak, bu paketten tasarruf etmek biraz zor. Ancak, bir arkadaşınızla zaman olarak anlaşabilir ve filmleri izleyebilirsiniz. Örneğin 12.00-00.00 arası ben, 00.00- 12.00 arası sen izle gibi bir anlayış güdebilirsiniz. Bu şekilde ayda 8 TL ödeyerek Netflix sahibi olabilirsiniz.

 

Netflix’e daha az ödeme yapmanın yolları bununla da sınırlı değil, 28 lira abonelik ücreti olan standart paketten tasarruf etmek için, bir arkadaşınızla ortak kullanabilirsiniz, bu sayede hiçbir etkilenme yaşamadan üst seviyede izleme deneyimi sunabilmektedir. 14 liraya basit paketten daha az ödeme yaparak standart paket sahibi olabilirsiniz.

 

Abonelik ücretinden tasarruf etmek istiyor ve 42 TL’lik en üst paket ücretini ödemek istemiyorsanız 3 arkadaş bulun ve Netflix’i onlarla paylaşın ve her ay 10,50 TL ödeme göndermesini isteyin. Bu sayede en üst kalitedeki içeriklere, sadece 10,50 TL aylık ücret ödemesi yaparak sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments