in

Rez alın ne demek, sosyal medyada rez almak ne anlama geliyor

Rez hepimizin de bildiği gibi rezervasyon kelimesinin kısaltması olarak kullanılıyor. Bir yeri ya da bir şeyi rezerve ettirmek çok uzun yıllardan beri hepimizin bildiği bir ifade olsa da sosyal medya ile rezervasyonun bağlantısı ilk etapta anlaşılamıyor. Her tür sosyal medya uygulamasında karşımıza çıkan rez alın ya da rez almak için sizlerde bir yorum yapamadıysanız Rez alın ne demek gelin birlikte bakalım.

Sosyal medya hesaplarının hayatımızdaki yeri aşikar. Her geçen gün giderek artan kullanımla beraberinde yeni ve sadece sosyal medyaya özgü bir dil kullanımını da getiriyor. Sosyal medya uygulamalrını sıklıkla kullanan kişiler kendi aralarında daha hılzı ve kolay anlaşabilmek için bir dil geliştiriyorlar. Ve rez alın tabiri de bu dilin en güzel örneklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal medya hesaplarında kullanılan Rez alın ne demek diye merak edenler için şu açıklamalar yapılıyor. Eğer sosyal medya hesaplarında yeni bir şey çıkmışsa birçok kullanıcı bunun altına rez alın yorumları bırakıyor. Bu yorumu bırakan kişiler bu metin, görsel ya da gönderi hakkında bu saatten sonra yapılacak olan her tür yorum ve görüş hakkında bildirim almak istiyor. Aslında bir nevi önden yer ayırtmak ile aynı anlamı taşıyan rez almak ile kullanıcılar o gönderi hakkında yapılacak olan her hareketten haberdar olmak istiyor.

Rez alın hangi durumlarda kullanılıyor

Bazı sosyal medya uygulamalarında gönderiler altında rez alın ortalık karışacak, bu akşam ortalık karışacak rez alın, buralar dolmadan rez alın gibi bazı enteresan yorumlar yer alıyor. Bu yorumların neden yapıldığı ve ne işe yaradığı ise diğer kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Rez alın ne demek diye merak edenler gönderi takip etmenin yeni yolu olduğunu kısa bir araştırma ile öğreniyor.

Peki, rez alın tabiri hangi durumlarda kullanılıyor? İşte gönderilerde karşınıza çıkan rez alın için kullanım alanları;

  • Herhangi biri fotoğraf, link paylaşacağında ya da paylaştığında
  • Sonradan gelecek yorum bildirimlerini almak için
  • Soru-cevap ya da sosyal medya platformları üzerinde başlığı kaybetmemek için
  • Bilgiyi, videoyu, fotoğrafı sakla ileride lazım olur anlamında,
  • Sosyal medyada yeni bir şarkı çıktığında
  • Buralarda kimse yokken, biz vardık demek için rez alın kelimesi kullanılıyor.

Birde rez alın kelimesinin nasıl bir avantajı olduğu merak ediliyor. Yorumlara rez alın yazarken bu gönderi ile ilgili ne tür bir beklenti oluşuyor. İşte rez almanın size sunduğu avantajlar;

  • Paylaşıma yapılan yorumlardan bildirim alarak anlık takip edersin,
  • Yapılan yorumların hepsini topluca okuyabilirsin.

İlgili konuyu, başlığı, paylaşımı kaybetmezsin,

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments