in

Ruj Lekesi Nasıl Çıkarılır ? – Ruj Lekesini Çıkarmadaki En Etkili Yöntemler

Kadınların makyajlarında sıklıkla kullandıkların ürünlerin başında gelen rujlar birçok lekeye de sebep olmaktadır. Farklı yüzeylere bulaşan ruj lekeleri ise adete birçok insan için kabustur. Birçok mücadeleye rağmen ruj lekelerini çıkartamamaktan şikayetçiyseniz, “ ruj lekesi nasıl çıkarılır ” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Beyaz Sirke İle Ruj Lekelerinden Sonsuza Dek Kurtulun

Beyaz sirkenin çıkaramayacağı leke yok desek yanılmış olmayız. Suyla beyaz sirkeyi karıştırarak ruj lekesi bulunan yüzeye rahatlıkla uygulayarak lekeyi yüzeyden biraz kabartabiliriz. Beyaz sirke asidi sayesinde çözülen lekeleri ise en son yıkayarak lekelerden kurtarabiliriz. İlk deneme de ruj lekesi yüzeyden çıkmayabilir, bir daha aynı işleme denemekte fayda var.

Oksijenli Su İle Ruj Lekelerini Hayatınızdan Silin

Ruj lekesi nasıl çıkarılır sorusu için diğer yöntemlerden biri oksijen suyunu lekenin üzerine uygulamaktır. Uygulamada lekenin olduğu bölgeye kontrollü bir şekilde oksijenli suyu uygulamak lekenin dağılmasını sağlayacaktır. Bu sayede lekeler yüzey üzerinde çözülmeye başlayacaktır. Oksijenli su ile etkili çözümler taze lekelerde daha belirgin olmaktadır.

Ruj Lekelerini Bulaşık Deterjanına Bırakın

Ruj lekelerini çıkarmada en geleneksel ve en belirgin yöntem ruj lekelerini bulaşık deterjanı ile çıkarmaktır. Ruj lekesinin bulunduğu yüzeye bulaşık deterjanı sürülmeden önce iyice ıslatılmalıdır. Bu bölgeye bulaşık deterjanı döktükten sonra bekleme iyi bir seçenek olacaktır. Ortalama 15 dakika bekledikten sonra yüzeyi bir kez daha yıkamak gereklidir. Bu sayede çözünen leke tabaka üzerinden suyun etkisiyle sonsuza dek çıkacaktır. Böylece ruj lekesi nasıl çıkarılır sorusuna bir yanıt bulmuş olabilirsin.

Saç Spreyi Ruj Lekeleriniz İçin İyi Bir Alternatif Olabilir

Ruj lekesi nasıl çıkarılır konusunda ise diğer etkili bir yöntem ise saç spreyidir. Saç spreyini bir peçete yahut bez üzerine sıktıktan sonra lekenin üzerinde ortalama 10 dakika bekletmek yüzey üzerindeki ruj lekesini çıkarabilir. İşlem boyunca peçetedeki saç spreyini leke emecektir. Böylece leke iyice kabaracaktır. Bu işlemden sonra lekeli nesneyi yıkamak gereklidir.

Bu yöntemler hemen ruj lekesini çıkarmada etkili olmayabilir. Yöntemleri leke üzerinde birkaç kez uygulamak lekenin çıkmasında yardımcı olacaktır. Yöntemleri uygularken lekeli yüzeye zarar vermemeniz için dikkatli olmakta fayda bulunmakta.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments