in

Sol kasık ağrısı erkeklerde neden olur

Kadın ve erkeklerde mide ile baldır arasında karnın bitip bacakların başladığı bölgeye kasık ismi veriliyor. İnsan vücudunda oldukça önemli bir işleve sahip olan kasıklar öncelikli olarak bacakların hareket etmelerini sağlıyor. Belirli dönemlerde yorgunluk ve hatta strese bağlı olarak ağrı durumları oluşabiliyor. Anlık gelişen bu tür kasık ağrıları bir süre sonra kendiliğinden geçiyor. Ancak sürekli olan bir kasık ağrınız söz konusu ise bu durum bazı ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabiliyor. Özellikle erkeklerde olan sol kasık ağrısının mutlaka ciddiye alınması gerekiyor. Sol kasık ağrısı erkeklerde neden olur ve nasıl tedavi edilir diye merak edenler için işte bazı detaylar;

  • Eğer sol kasığınızda geçici değil de sürekli bir ağrı duyuyorsanız bu fıtık belirtisi olabilir. Kasıklarda oluşan fıtıklar kademeli olarak ilerler. Başlangıçta oldukça hafif olan kasık ağrılarınız, eğer fıtık varsa zamanla artarak devam edecektir. Zaten bel fıtığı teşhisi konulmuş erkek hastalar da sol kasıklarda önemli ağrılar olacaktır.
  • Eğer böbrek taşı düşürüyorsanız bu durumda en önemli belirtilerden birisi sol kasık ağrısı olabilir. Böbrek taşı düşürülürken çekilen ağrılar için gezgin ağrı ifadesi kullanılıyor. Bu ağrı vücudun her noktasını geziyor. Ve erkeklerde kendisini en çokta sırt, bel ve sol kasıklarda belli ediyor.
  • Sol kasık ağrısı erkeklerde varsa böbrek taşı düşürme ihtimalleri mutlaka değerlendiriliyor.
  • Sol kasık bölgesinde düzenli olarak sürekli bir ağır yaşıyorsanız bu ciddiye almanız gereken bir durum olabiliyor. Bazen testis tümörü gibi önemli hastalıkların bir belirtisi olarak sol kasık ağrısı yaşanabiliyor.

Sol kasık ağrısı tehlikeli mi

İnsan vücudunun her bölgesinde ne olduğunu bilmediği ve neden olduğunu anlamadığı ağrılar olabiliyor. Ağrı hissettiğinizde tehlikeli olup olmadığını anlamak ise aslında zor olmuyor. Her zaman sürekli devam eden ağrılara ciddiye almak gerekiyor. Anlık oluşan ve bazı uygulamaların ardından kaybolan ağrılar tehlikeli olmasa da sürekli olan ağrılar bazı hastalıkların habercisi olabiliyor.

Sol kasık ağrısı erkeklerde aynı durumu içeriyor. Eğer kasıkta sürekli devam eden bir ağrı söz konusu ise tehlikeli olma ihtimali olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments