in

Telefonum yavaş Şarj Oluyor , Nedendir?

TELEFONUM YAVAŞ ŞARJ OLUYOR

Telefon günümüzde herkesin elinde bulunan bir iletişim aracıdır. Teknolojinin insan hayatını büyük ölçüde kolaylaştırdığı en önemli buluşlardan bir tanesi kesinlikle telefonlardır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte telefonlar küçük ebatlara bürünmüş ve herhangi bir kabloya bağlı olmadan yanımızda taşınabilir hale gelmiştir. Bu akıllı cihazlar sayesinde görüşmelerimizi ya da çeşitli işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Telefonlarda bulunan pil sistemi ile telefonları şarj edip gün içerisinde herhangi bir prize bağımlı kalmadan her ortamda kullanabiliyoruz.

Telefonum Nasıl Hızlı Şarj Olur?

Telefonların şarj edilebilir cihazlar olması büyük bir avantajdır. Artık cihazlar kullanılan adaptör ve USB kablolar aracılığı ile daha hızlı şarj edilebiliyor. Bazen kullanıcılar Telefonum yavaş Şarj Oluyor gibi şikayetlerde bulunabiliyor. Telefonum Yavaş Şarj Oluyor şeklindeki şikayetlerin altında birçok neden olabilir. Bu nedenlerin en başında kullanılan USB kablolar olabilir. Kullanılan USB kablonun kalitesiz ya da yıpranmış olması yavaş şarj sebebi olabilir. Böyle bir durumda kablonuzu değiştirmekte fayda bulunuyor. Eğer kablonuz problemli değil ise ikinci olarak bakabileceğiniz şey adaptörünüzdür.

Telefonum Yavaş Şarj Oluyor diyenler USB kablo ve adaptör kontrolü yaptıktan sonra hala sonuç alamıyorsa güç kaynağını kontrol etmesi gerekiyor. Bu sebeplere ek olarak telefonun modelinin eskimiş ya da uzun süre kullanılmış olması yine yavaş şarj sebebi olabiliyor. Bataryanın yıpranması ya da yeni alınmış ise kalitesiz olması yine yavaş şarj sebeplerindendir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments