in

Vücutta Sebepsiz Morarmalar

VÜCUTTA SEBEPSİZ MORARMALAR

Vücutta birçok sebep morarmalara etki edebilir. Morarma vücutta herhangi bir etkiye karşı ciltte oluşan kararmadır. Deri altında kan birikimi ile oluşan morarmalara düşme, çarpma gibi durumlar sebep olabilir. Bu durumların dışında vücutta Sebepsiz Morarmalar yaşanıyor ise farklı ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Normalde oluşan morluklar çok fazla ciddiye alınmıyor. Fakat sebepsiz yere vücudumuzda morarmalar varsa kesinlikle doktor ile görüşmenizde fayda vardır.

İçerik Tablosu

Normalde morarma yaratmayacak kadar hafif temaslarda da vücut böyle bir reaksiyon veriyor ise yine doktor kontrolünden geçmeniz gerekiyor.

Ciltte morarmanın sebepleri neler olabilir?

Cilt üzerinde görülen 1 santim ya da daha fazla olan derinin altındaki kanamalar morarmaya sebeptir. Bu tür morarmaların olması herhangi bir travmaya bağlı olabilir. Vurmak, çarpmak, düşmek, operasyon geçirmek ve buna benzer sebepler ile morarmalar olması mümkün. İleri yaşta olanların ciltlerinde de yaşa bağlı olarak cilt incelmesi sebebiyle morarmalar olabiliyor. Çeşitli kan hastalıkları da Vücutta Sebepsiz Morarmalar için etken oluyor.

Vücutta sebepsiz morarmalar normal mi?

Vücutta sebepsiz Morarmalar kesinlikle normal bir durum değildir. Aksine çok ciddi sağlık problemi olduğu anlamına gelebilir. Kan hastalıklarına bağlı olarak vücutta sebepsiz morluklar oluşabiliyor. Örneğin lösemi gibi hastalıklarda hastalığın ilerleyiş derecesine göre vücut içerisinde sebepsiz morluklar artabiliyor. Ya da çok ufak temaslar ile yine vücutta morluklar oluşabiliyor. Bu tür durumlarda vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments