in

Teorik Ders Ne Demek

TEORİK DERS NE DEMEK

Ders, öğrenci olan olmayan bütün herkesin hayatında olan bir kavramdır. Teori kavramı ise doğrulanmış olgulara ve düşünceye dayalıdır.  İki kavram bir araya geldiğinde teorik dersleri oluşturur. Teorik Ders Ne Demek sorusuna çoğunlukla kuramsal konuların ele alındığı dersler olarak cevap verebiliriz. Pratik yapmayı gerektirmeyen dersler de denebilir. Bu dersler yalnızca düşünmeyle de anlaşılabilen, uygulama yapmaya gerek duyulmayan derslerdir.

İçerik Tablosu

Teorik derslerde sınav nasıl olur?

Teorik Ders Ne Demek sorusunun yanında bir de teorik dersin sınavları merak konusu oluyor. Teorik dersin sınavı da elbette teorik olacaktır. Örnek olarak bir yazılı sınav verilebilir. Bir kağıt ve kalemle sorulan tüm soruların cevabını yerinizden hiç kalkmadan yapabileceğiniz bir sınavdır. Uygulamalı derslerde ise sınav da uygulamalı yapılır. Sınav esnasında istenilen görev fiilen yerine getirilmelidir

Teorik ders kolay mıdır?

Bu kişiden kişiye değişse de yaparak ve yaşayarak öğrenme biçimi en kalıcı öğrenme olduğundan uygulamalı derslerde öğrenmek daha kolaydır. Teorik derslerde çoğunlukla ezber yapılır ve bu da kolayca unutulabildiğinden öğrenmeyi aksatır. Özellikle üniversiteyi yeni kazananlar ve sürücü kursuna kayıt yaptıranlar teorik ders kavramıyla karşılaştıklarında Teorik Ders Ne Demek, kolay mı diye düşünebilirler. Üniversitelerde uygulamalı dersler genellikle laboratuvar gibi özel hazırlanmış ortamlarda yapılan derslerdir. O derslerin dışında kalan dersler ise teoriktir. Sürücü kursunda da direksiyon dersleri uygulama dersi, trafik kurallarının, ilk yardımın vb. bir sınıf ortamında bir öğretmen tarafından anlatıldığı derslerdir. Teorik dersler dikkatli dinleme yapıldığında oldukça kolaydır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments