in

Ders çalışmak için motivasyon için nasıl düşünmeli?

Ders çalışmak için motivasyon ihtiyacı olmayan yoktur. Ders çalışmak deyince  canı sıkmayan da yoktur. Peki neden ders çalışmak istemeyiz. Çünkü çoğumuz mecbur olduğumuz için ders çalışırız eğer mecbur olmasaydık sadece canımız istiyor diye kitap okusaydık o zaman motivasyona ihtiyaç duymazdık hatta keyif alırdık okumaktan.

Bu yüzden belki de elimize bir romanı alınca sonuna kadar bıkmadan okuruz yoruluruz ama gene de elimizden bırakmak istemeyiz. Ama ders çalışmak hiç öyle değil yorucu, can sıkıcı hatta uyku kaçıran, bazen de kabus gibi bir şey ama ders çalışmak zorundayız.

Peki bu durum da ne yapmalıyız? Kendimizi motive etmeliyiz. Başaracağımıza inanmalıyız. Yorulacağız elbette ama sonunda yani istediğiniz olduğunda yaşayacağınız hazzı bir düşünün bu yorgunluğun boşa olmadığını göreceksiniz. Ama önce neyi başarmak istediğinizi belirlemelisiniz. Önce bir hedefiniz olmalı.

Hedefiniz olsun ki ne için mücadele edeceğinizi bilin. Ve ne kazanacağınızı belirleyin unutmayın ki sonunda kazanan siz olacaksınız çok zordu ama ben başardım diyeceksiniz. Hiç bir engel sizin azminizden daha büyük değildir.

 

Can sıkıntısına ne iyi gelir ? yazımıza göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments